28.05.2020, meniny má
17. septembra 2019

Vypočujte si svetové country v podaní seredskej skupiny The ShellDoves. Tento refrén si zamilujete

reklama

Jedna z najznámejších seredských hudobných skupín v lete nezaháľala a pripravila si pre nás ďalšiu pieseň s názvom On the road a ide už o tretí klip v tomto roku. O skupine The ShellDoves sme napísali už niekoľko článkov a musíme uznať, že ich hudbu a piesne majú Seredčania veľmi radi.

Prednedávnom sme písali aj o boogie-woogie pesničke Oh, Honey. Na tejto piesni spolupracovali aj ďalší Seredčania a takéto spájanie pri kreatívnej tvorbe oceňujeme. Kapela sa rozhodla k skladbe natočiť aj videoklip, ktorý režíroval Seredčan Lukáš Klčo v priestoroch galantskej vinárne. V klipe účinkuje aj ďalšia známa tvár z nášho mesta, vizážistka Dominika Tosh. Ak máte radi skôr niečo baladickejšie, odporúčame vám nedávnu skladbu Questions, ktorú nájdete na tomto odkaze.

Country, ktoré je naozaj svetové

O samotnú hudbu a text sa opäť postaral jedinečný Rado Palkovič. Nielen skvelý refrén a pekný text, ale aj spolupráca s ďalším zahraničným umelcom dáva tejto piesni nádych svetovej kvality.

O nevšedné gitarové sólo sa postaral Eric Woolard z USA, konkrétne z Johnson, Mississippi. Ako nám Rado prezradil, našiel ho na Instagrame a ihneď vedel, že gitarové sólo v tomto výnimočnom štýle dá piesni ten správny punc. Konkrétne ide o štýl Chicken picking, ktorý je špecifický práve pre country hudbu.

Pieseň je teda o našich životoch, o tom, ako cestujeme kamkoľvek po svete, no vždy sa vraciame radi tam, kde to milujeme najviac – domov. Vychutnajte si teda jedinečnú pieseň s názvom On the road v podaní skvelých The ShellDoves v zostave Rado Van Palkovič, Robo „Senzi“ Mrva, Vladimír „Chiko“ Tóth a Peter Doboš.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku