27.09.2020, meniny má
reklama
26. mája 2019

Seredská kapela išla na Malorku, aby natočila klip na najkrajších miestach tohto ostrova. Vydali aj svoj druhý album

reklama

Obľúbená seredská kapela The ShellDoves je tu s ďalšími novinkami v podobe druhého albumu a rovnako aj videoklipu k autorskej skladbe s názvom Questions. Za prvý rok fungovania stihli hudobníci toho naozaj veľa. Okrem promo videa k inštrumentálnej skladbe Good Morning pripomínajúcej atmosféru doby legendárnej skupiny The Shadows stihli natočiť aj klip k boogie-woogie pesničke Oh, Honey a vydať prvý album. Tentokrát kapela prichádza s metaforicky ladenou skladbou Questions, ktorú nakrútili priamo na Malorke. Ruka v ruke so singlom vydávajú aj svoj druhý album s názvom Oh, Honey.

Autor: Stano Klačanský

Išli na Malorku, aby zachytili jedinečnú atmosféru Formentoru

Skladba Questions je balada o strate blízkeho človeka a zmysle života. Ide o lyricky veľavravnú skladbu, ktorá v sebe nesie niekoľko významov a odkazov. Rozhodnutie o tom, že sa pôjde točiť klip na Malorku, bolo úplne spontánne a Radovi Palkovičovi to napadlo počas upršanej cesty, keď išiel na koncert. Keďže v klipe chceli zachytiť zádumčivú atmosféru, na Malorku museli ísť ešte v marci, aby na obraze mali upršaný a zamračený Formentor a čo najmenej turistov.

Za necelé dva dni prejazdili na Malorke tristo kilometrov, aby zachytili čo najviac krásnych scenérií plných útesov, mora a okolitej prírody. Klip je doplnený aj o zábery, v ktorých vystupuje celá kapela v okolí Seredského kaštieľa. Audiovizuálne spracovanie skladby Questions si pozrite na nasledujúcom videu, o ktoré sa postaral mladý talent Rado Kadlubiak.

Prvý rok fungovania zavŕšili The ShellDoves druhým albumom

Kapela sa aj vo svojom druhom albumu zameriava na päťdesiate a šesťdesiate roky skvelého rokenrolu. Album obsahuje až dvanásť rôznorodých skladieb, ktoré sú nabité kvalitnou hudbou a prevedením. Tentokrát to nie sú výlučne inštrumentálne tituly od The Shadows. Ide o mix autorských a spievaných skladieb a starých dobrých oldies od legiend ako Chuck Berry, Bill Haley, Dick Dale a ďalších.

Medzi hostí, ktorí sa podieľali na tvorbe albumu, patrí saxofonista Ladislav Banga a rovnako aj Marián Bihári, ktorý podľa hudobníkov urobil na albume kus skvelej štúdiovej práce. O fotografie na albume sa postaral Marek Matis a Lukáš Klčo. Grafiku albumu navrhol Rado Kadlubiak. Ak ste ešte našich seredských elegánov v rovnakých oblekoch nezažili na pódiu, najbližšie ich môžete vidieť 23. júna na Seredskom hodovom jarmoku. Ak máte záujem o ich album, kontaktovať ich môtete mailom na the.shelldoves@gmail.com.

Zdroj: Facebook kapely The ShellDoves

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku