20.06.2024, meniny má
4. augusta 2022

Káva zo Serede uspela v medzinárodnej súťaži Great Taste Awards 2022. Získala najviac ocenení pre Slovensko

Káva zo Serede uspela v medzinárodnej súťaži Great Taste Awards 2022. Získala najviac ocenení pre Slovensko
Zdroje: toptrendy.sk/indiamart.com
reklama

Káva je považovaná za najžiadanejší nápoj na celom svete. Mnohí z nás si už ráno bez šálky kávy ani nevedia predstaviť. Podľa Štatistického úradu SR skonzumoval v roku 2020 každý obyvateľ Slovenska bez rozdielu veku v priemere až 2,7 kilogramu kávy.

Ako ste sa mohli dočítať aj na stránkach nášho média, v Seredi máme etablovanú pražiareň Coffee Veronia. Ide o rodinný podnik, ktorý žne úspechy po celom svete. Dôkazom vysokej kvality ich kávy je aj nedávno získané ocenenenie na medzinárodnej súťaži Great Taste Awards 2022.

Zdroj: orcadian.co.uk

Ocenenie kávy zo Serede

Odborníkov a skúsených degustátorov z prestížnej medzinárodnej súťaže Great Taste Awards 2022 zaujalo hneď šesť káv z rodinnej pražiarne kávy Coffee VERONIA. Tejto šestici sa podarilo dokopy získať až 9 hviezd.

reklama

Pestovaním špeciálnych výberových káv na malých farmách v Brazílii a moderným prístupom v spracovaní a pražení vnášajú do tradičnej brazílskej kávy netradičný „punc“. Rozhodujúcimi faktormi pre získanie významných ocenení na tejto súťaži boli kvalita zŕn, precíznosť praženia a konkrétny recept.

Tri kávy Coffee VERONIA získali dvojhviezdičkové hodnotenie, ďalšie tri získali jednohviezdičkové hodnotenie. V rámci všetkých slovenských pražiarní ide tento rok o najvyššie dosiahnuté kávové „skóre“.

Dvojhviezdičkové hodnotenie bolo udelené kávam Brazil Signature Espresso, Brazil Microlot Rubi a Microlot India Liberica.

Zdroj: FB Coffee VERONIA

V roku 2022 bolo na súťaž prihlásených 14 250 vzoriek zo 110 krajín sveta. Len 5 556 z nich získalo ocenenie. Čuchové a chuťové poháriky takmer 500 odborníkov z celého sveta preverilo 37 kategórií.

Slovenskí výrobcovia súťažili v kategóriách ako pivo, pečivo, zmrzlina, čaj, čokoláda a káva. Hviezdy v čiernom kruhu tak pomaly pribúdajú aj na slovenských pultoch. Tie najnovšie z prestížnej súťaže poputujú priamo do Serede.

Úsilie farmárov z Brazílie, Indie a Rwandy podčiarkli poctivým prístupom k praženiu všetkých kávových zŕn. Ako uvádza Coffee VERONIA vo svojej tlačovej správe: „Iba z kvalitného produktu môžete mať kvalitný výsledok, a preto toto ocenenie patrí všetkým našim priateľom, farmárom, ktorí pestovaniu kávy zasvätili nielen celý svoj život, ale aj život svojich rodín.“

My sa, samozrejme, pripájame k blahoželaniu k tomuto skvelému oceneniu a prajeme seredskej pražiarni Coffee Veronia ešte veľa úspechov.

Zdroj: toptrendy.sk

Zdroj: toptrendy.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Tlačová správa Coffee Veronia, toptrendy.sk
Zdieľať na Facebooku