16.05.2022, meniny má
31. mája 2021

Kino NOVA v Seredi otvára svoju sálu už tento týždeň. Vychutnáte si aj pukance, sedí sa s medzerami medzi sebou

Kino NOVA v Seredi otvára svoju sálu už tento týždeň. Vychutnáte si aj pukance, sedí sa s medzerami medzi sebou
Zdroj: kinonova.sered.sk
reklama

Kino NOVA v Seredi navštevuje každoročne veľké množstvo divákov. Ešte pred pandémiou sa zistilo, že výrobca nového projektora zaviedol tzv. retrofity, čiže modernizáciu projektora na laserový. Jediným nedostatkom bolo, že vtedajší systém 3D a plátna bol s laserovým projektorom nepoužiteľný. V roku 2019 začali závažnejšie problémy so starým projektorom a serverom.

Naše kino sa vtedy modernizovalo a stalo sa najekologickejším a ekonomicky najefektívnejším kinom na Slovensku. Podrobnosti o tejto renovácii si môžete prečítať v našom staršom článku.

Diváci sa konečne dočkali

Na Slovensku sa 20. mája 2021 spustila 4. fáza uvoľňovania. V nej je dovolená organizácia hromadných podujatí, avšak s maximálnym počtom 100 ľudí. Na základe tohto opatrenia, ktoré je schválené vládou a umožnené podľa platného covid semaforu, môžu byť opäť spustené do prevádzky aj kiná. Tie však doteraz stále čakali na upresnenie bezpečnostných podmienok spojených s otvorením kinosál.

Aké sú podmienky vstupu do kina?

Kino NOVA otvára tento týždeň. Do jeho sedadiel tak môžete aj s popcornom zasadnúť už od 2. júna 2021. Pred každým predstavením je k dispozícii obľúbený cinemabufet a v sále je povolené občerstvenie. Detské ihrisko zostáva naďalej zatvorené.

Pravidlá na vstup a zotrvanie v kine NOVA počas predstavenia:

 • vstup aj výstup do kina a z kina len hlavným vchodom popri pokladni,
 • vstup a pobyt v prevádzke s prekrytými hornými dýchacími cestami, s výnimkou času potrebného na konzumáciu občerstvenia,
 • povinnosť dezinfikovať si ruky pri vstupe na jednom zo stojanov s dezinfekčným gélom pred pokladňou,
 • 2-metrové rozostupy v rade na vstupenku, v bufete a na vstup do sály,
 • sedenie s jednosedačkovou medzerou (vedľa vás voľné jedno miesto) po jednom s výnimkou osôb z jednej domácnosti – rezervácia je možná, vyhradzujeme si právo zmeny z dôvodu dodržania jednomiestnych medzier medzi jednotlivými nákupmi,
 • zákaz podávania rúk, premiestňovania nábytku a presádzania sa mimo miesta na vstupenke,
 • rešpektovať všetky pokyny zamestnancov a v prípade ďalšieho predstavenia opustiť sálu v čo najkratšom čase, aby mohla byť po filme kompletne dezinfikovaná a pripravená na ďalšie predstavenie,
 • prevádzkovateľ je povinný uchovávať telefonický alebo emailový kontakt návštevníkov po dobu dvoch týždňov od ukončenia podujatia, a to na účely epidemiologického vyšetrovania; po uplynutí uvedenej doby je prevádzkovateľ údaje povinný zničiť, preto je každý zákazník povinný pri vstupe do sály odovzdať tento kontakt uvádzačke
 • maximálna kapacita 170 ľudí (50 % kapacity z 341 miest).

Dôležité informácie ohľadom rezervácie

Program kina, online predaj a rezervácie vstupeniek nájdete všetky na webe nášho kina NOVA. V pláne je premietať aj staršie tituly, na ktoré ľudia čakali a ktorých premietanie zrušila práve pandémia nového koronavírusu. V pláne premiér sa teda nachádza niekoľko slovenských a českých titulov, ako aj veľkých amerických trhákov. Predaj a predpredaj vstupeniek v pokladni kina NOVA bude prebiehať v tieto dni:

 • streda – piatok:  15.30 – 20.00 hod.
 • sobota – nedeľa: 16.00 – 20.30 hod.

Kontakt: 0903 780 080, sicnova@sered.sk. Veríme, že sa do kín tešíte presne tak, ako my. Program nájdete v našom nedávnom článku.

reklama

Páčil sa vám článok a tešíte sa do kina? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Kino NOVA Sereď
Zdieľať na Facebooku