21.05.2024, meniny má
29. septembra 2023

Klavirista Norbert Daniš vydáva album plný tých najkrajších a najromantickejších klavírnych piesní

Klavirista Norbert Daniš vydáva album plný tých najkrajších a najromantickejších klavírnych piesní
Zdroj: FB Norbert Danis - klavirista
reklama

Norbert Daniš je profesionálny klavirista a pedagóg hry na klavíri zo Serede. Po mnohých rokoch skúseností na pódiách po celom svete sa napokon rozhodol zostať doma na Slovensku a prinášať svoje umenie slovenskému a českému publiku.

Na klavíri hrá od svojich štyroch rokov a študoval hudbu na základných, stredných aj vysokých školách. Zároveň je absolventom veľkého množstva medzinárodných súťaží a interpretačných kurzov.

Čo si pripravil Norbert tento raz?

Norbet chce privádzať ľudí bližšie ku klavírnej hudbe, ponúknuť im kvalitné vedomosti a vytvoriť pozitívny vzťah ku klavíru na celý život.

Počas posledných rokov vydal dva štúdiové albumy s vlastnými klavírnymi skladbami a tiež knihu FUNtastický klavír, ktorá pozostáva z 10 skladieb s ilustráciami pre všetkých nadšencov hry na klavíri od najmladších až po najstarších. Minulý rok sa rozhodol vytvoriť inovatívnu hudobnú pomôcku pre všetky vekové kategórie – hudobný zošit.

reklama

Najnovšie Norbert vydáva svoj ďalší album s názvom Piano Stories. Na ňom sa nachádza 18 najkrajších a najromantickejších klavírnych skladieb, ktoré spríjemnia cestu do práce aj večeru s priateľmi, navodia pokojnú a príjemnú atmosféru, keď ju najviac potrebujete.

norbert

Zdroj: FB Norbert Danis – klavirista

Ako Norbet opísal „bude to zážitok pre dušu“. Na CD vás pohladia známe skladby Einaudiho Una Mattina, Chopinove Nocturne, Amélia, River flows in you, Balada pre Adelku, Beethovenova Moonlight a mnohé ďalšie v takom prevedení, ako ich nepoznáte.

Chceli by ste si tieto piesne vypočuť naživo? Budete mať jedinečnú príležitosť. Norbert svoje nové skladby predstaví verejnosti na dvoch koncertoch. „Tie budú 17. novembra 2023 o 19.30 v kostole sv. Jakuba v Trnave a 18. novembra 2023 o 16.00 v kostole Zvestovania Pána v Bratislave,“ informoval portál hudba.sk.

Zdroj: FB Norbert Danis – klavirista

Zdroje: hudba.sk, FB Norbert Danis - klavirista
Zdieľať na Facebooku