08.12.2023, meniny má
29. septembra 2023

Zažite jesenné dobrodružstvo na riekach v Trnavskom kraji. Užijete si splav a vychutnáte si výnimočné prírodné bohatstvo aj mimo letnej sezóny

Zažite jesenné dobrodružstvo na riekach v Trnavskom kraji. Užijete si splav a vychutnáte si výnimočné prírodné bohatstvo aj mimo letnej sezóny
Zdroj: krajzazitkov.sk
reklama

Splav na jeseň? Nebude zima? To je predsa letná záležitosť. Aj takéto zbytočné predsudky môžete odhodiť a užiť si skvelé jesenné dobrodružstvo. Trnavský kraj zážitkov pripravil ďalší zo splavov troch riek Trnavského kraja.

Cieľom tohto príjemného podujatia je popularizovať vodnú turistiku, upozorniť na výnimočné prírodné bohatstvo Slovenska a inšpirovať k aktívnemu tráveniu voľného času aj mimo letnej sezóny. Informácie priniesla Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj.

Krásna jesenná príroda priamo z vodnej hladiny

Svetlonos na splave už tretí rok uzatvára vodácku sezónu v Trnavskom kraji zážitkov. Výletníci majú na výber splavy troch rôznych tokov, a to:

  • Malého Dunaja,
  • Dunajských ramien
  • Váhu v úseku medzi Jalšovým a Hlohovcom.

A ktorý tok si vybrať? Malý Dunaj sa vyznačuje stálym a miernym prúdom. Meandruje nížinnou krajinou a vytvára najrozsiahlejší riečny ostrov v Európe. Atraktívny je tiež splav starého koryta rieky Váh. Viete z čoho je odvodený tento názov? Odvodený je z latinského slova Vagus, čo znamená blúdivý.

reklama

Do ticha jesennej prírody sa výletníci započúvajú v zákutiach Dunajských ramien, ktoré sú poslednou zachovanou vnútrozemskou deltou európskeho veľtoku. Už je iba na vás, pre ktorý tok sa rozhodnete. Všetky tri rieky sú aj na jeseň plné života a priamo z vodnej hladiny je možné pozorovať volavky či kormorány.

Určite si počas splavu užijete okrem iného našu nádhernú prírodu. Zážitok znásobia pestrofarebné listy padajúce na vodnú hladinu. Lokálni sprievodcovia účastníkov splavu upozornia na všetko, čo stojí za pozornosť. V cieli každého z týchto troch výletov bude všetkých čakať horúci čaj aj miesto na opekanie pochúťok, ktoré si výletníci prinesú.

Lístky na splav si môžete kúpiť na tomto odkaze. Cena za dospelú osobu je 17 € a dieťa do 10 rokov je za 12 €.

Zdroj: krajzazitkov.sk

Trnavský kraj je krajom vody

„Kanoe alebo rafty, pádla a plávacie vesty – teda kompletná vodácka výstroj je pre účastníkov všetkých troch splavov zabezpečená. Stačí sa dobre pripraviť aj na trochu nepriaznivejšie počasie a vyraziť na vodu v menej zvyčajnom termíne. Pred rokom bolo sychravo, napriek tomu sme mali skvelú odozvu a účastníci si jesenný splav veľmi pochvaľovali,“ hovorí Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj.

„Záujem turistov i domácich o splavovanie riek v Trnavskom kraji z roka na rok rastie. Vďaka tomu, že tunajšie toky sú skôr pokojné, lákajú i menej skúsených vodákov a v bezpečí si splavy užijú aj rodiny s deťmi. Trnavský kraj je krajom vody, s ktorou sú spojené dobrodružné zážitky. A na tie chceme podujatím Svetlonos na splave upozorniť,“ uzatvára Katarína Rohaľová z KOCR Trnavský kraj.

Zdroj: krajzazitkov.sk

Zdroj: krajzazitkov.sk

Zdroj: krajzazitkov.sk

Zdroj: krajzazitkov.sk

Zdroje: krajzazitkov.sk
Zdieľať na Facebooku