25.09.2023, meniny má
6. marca 2023

Koľkokrát ste túto zimu využili korčule? V Šoporni uplynulý víkend spustili do prevádzky ľadovú plochu. Na hokej však zatiaľ zabudnite

Koľkokrát ste túto zimu využili korčule? V Šoporni uplynulý víkend spustili do prevádzky ľadovú plochu. Na hokej však zatiaľ zabudnite
Zdroje: FB Obec Šoporňa/freepik.com
reklama

Dátum v kalendári a už aj počasie nám dáva vedieť, že zima sa pomaly chýli ku svojmu koncu a čoskoro môžeme očakávať nástup jari. V obci Šoporňa sa však podarilo vytvoriť multifunkčné ihrisko, ktoré teraz slúži ako ľadová plocha.

Multifunkčná ľadová plocha, aktuálne využívaná v podobe klziska, má byť určená na rozvoj pohybovej gramotnosti mládeže v širšej spádovej oblasti. Prenosná ľadová plocha je síce menších rozmerov, ale pre deti a mládež je úplne postačujúca.

Na ľad aj v marci?

Na vytvorení ľadovej plochy pracovala obec už dlhšiu dobu. Približne v polovičke februára už vyzeralo vytvorenie ľadu nádejne, avšak počasie so svojimi vysokými teplotami v tomto prípade nehralo Šoporni do karát.

V nedeľu 5. marca 2023 bola už ľadová plocha od 15.00 hod. otvorená pre verejnosť. V rovnakom čase od 15.00 do 18.00 hod. bolo možné sa korčuľovať aj v pondelok 6. marca a ľadovú plochu môžete využiť aj utorok 7. marca do 18.00 hod.

reklama

Keďže zatiaľ ide iba o skúšobnú prevádzku, na ľade sú povolení len korčuľovania chtiví ľudia. Hokejky a puky pre tieto dni nechajte zatiaľ doma.

„Mimo uvedeného času nie je povolený vstup na ľadovú plochu. Vstup na ľadovú plochu je na vlastnú zodpovednosť. Každý je povinný riadiť sa pokynmi zamestnancov úradu,“ informuje obec Šoporňa na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti.
ľadová plocha

Zdroj: FB Obec Šoporňa

Podľa informácií, ktoré uvádza Šoporňa na sociálnej sieti, by ľadovú plochu mali využiť aj žiaci základnej školy počas hodín telesnej výchovy. Po prekrytí ľadovej plochy ju budú môcť využívať všetky deti, a to nielen počas vyučovacích hodín, ale aj počas pobytu v školskom klube či pri rôznych krúžkoch.

Spustenie skúšobnej prevádzky ľadovej plochy bolo súčasťou záťažového testu, ktorý bolo potrebné absolvovať kvôli následnej kolaudácii. Bolo totiž nutné vyskúšať kompletnú funkčnosť aj tvrdosť ľadu.

Po ukončení kolaudačného konania, ktoré práve prebieha, by malo na jeseň tohto roka prísť ku kompletnému zastrešeniu a oficiálnemu spusteniu do prevádzky.

Zdroj: FB Obec Šoporňa

Zdroj: FB Obec Šoporňa

Zdroj: FB Obec Šoporňa

Zdroj: FB Obec Šoporňa

Zdroje: FB Obec Šoporňa, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku