28.01.2023, meniny má
27. mája 2022

Multifunkčná ľadová plocha v obci Šoporňa sa čoskoro stane realitou. Slovenský zväz ľadového hokeja sa tak snaží podporiť pohyb u mládeže

Multifunkčná ľadová plocha v obci Šoporňa sa čoskoro stane realitou. Slovenský zväz ľadového hokeja sa tak snaží podporiť pohyb u mládeže
Zdroj: tvrdosin.sk/wheretoapp.com
reklama

V areáli Základnej školy Šoporňa vyrastie multifunkčná ľadová plocha. Šoporni sa podarilo dostať medzi deväť vybraných obcí, ktoré boli zaradené do nového projektu Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Určená bude na rozvoj pohybovej gramotnosti mládeže širšej spádovej oblasti. Prenosná ľadová plocha má síce menšie rozmery ako klasické klzisko, ale pre deti a mládež je úplne postačujúca.

Podpora pohybu detí je pre nich prioritou

SĽZH schválil pre obec finančný príspevok vo výške 240 000 eur. Multifunkčné ihrisko bude slúžiť ako ľadová plocha štyri mesiace v roku. Po zvyšok roka sa bude môcť využívať pre ostatné druhy športu.

„Sme v tejto veci nachystaní kompletne s projektovou dokumentáciou, platným stavebným povolením. Presťahovali sme z tejto plochy multifunkčné ihrisko, aby bola voľná pre tento účel,“ povedal pre RTV Krea starosta Šoporne Adrián Macho.

reklama

Podľa regionálneho manažéra SZĽH čím viac privedú deti k športu a pohybu a čím viac im ukážu, že pohyb je fajn, tým viac z nich bude mať záujem sa športu venovať. Z toho prirodzene vychádza, že viac detí skončí aj pri hokeji.

Myšlienku podporujú preto, že chcú, aby sa deti prioritne hýbali. Aj ak si vyberú iné športy na základe toho, že získajú pozitívnu emočnú väzbu v ich prostredí.

Zabezpečené budú aj ďalšie potrebné náležitosti

Samospráva čaká na ďalšiu výzvu z Fondu na podporu športu, ktorá by pomohla financovať náklady na spodnú stavbu ľadovej plochy ihriska a zastrešenie. Išlo by o sumu vo výške 250- až 300-tisíc eur.

Okrem ľadovej plochy bude, samozrejme, zabezpečený aj chladiaci systém, rolba, ktorá bola obci už doručená, a kompletná hokejová výstroj pre triedy základnej školy.

SZĽH využije pri výstavbe malých ľadových plôch financie zo štátnej dotácie vo výške 10,2 milióna eur na rozvoj hokejovej infraštruktúry a odstraňovanie pohybovej negramotnosti detí a mládeže, ktorú schválila vláda ešte začiatkom júla 2019. 

Veríme, že sa v obci nájde mnoho mladých talentov, ktoré budú mať záujem rozvíjať svoje pohybové zručnosti.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: RTV Krea, pravda.sk
Zdieľať na Facebooku