22.07.2024, meniny má
11. novembra 2022

Komunitné centrum Priestor pozýva opäť na Stretávačky

Komunitné centrum Priestor pozýva opäť na Stretávačky
Zdroj: FB Priestor
reklama

Komunitné centrum PRIESTOR ponúka miesto pre mladých ľudí. Majú možnosť sa tam baviť, vzdelávať, stretávať, tráviť čas, spoločne tvoriť aj učiť sa.

Je to miesto, určené pre vzdelávanie, kultúru a vzájomnú pomoc. V plánoch komunitného centra sú okrem iného aj prednášky, workshopy, diskusie, herné či filmové večery.

O čom sú Stretávačky?

Ide o pravidelné podujatia pre mládež zo Serede a okolia. Stačí prísť a môžete si zahrať stolové hry, vypiť si v príjemnom prostredí s kamošmi čaj či kávu, pozrieť si film alebo počúvať hudbu. Samozrejme, dá sa aj len tak posedieť a pokecať.

KC Priestor začal Stretávačky organizovať  v čase, keď sa u našich susedov rozpútal konflikt, následkom ktorého aj do nášho mesta prichádzali prví mládežníci z Ukrajiny.

reklama

„Sme PRIESTOR pre rozvoj komunity v meste Sereď. Preto sme cítili (a stále cítime) veľkú potrebu vytvoriť PRIESTOR, v ktorom sa budeme cítiť dobre spoločne. Vieme preto komunikovať v troch jazykoch – slovenčina, angličtina a ukrajinčina,“ vysvetľuje na svojom webe tím komunitného centra.

Samotné Stretávačky začali na jar tohto roka, kedy sa uskutočnila Welcome party. Ďalším programom boli tri filmové večery, večer stolových hier a dokonca jedno spoločné ráno plné relaxu. Cez leto však mali aj Stretávačky svoje prázdniny a teraz sa rozbiehajú opäť.

Na podujatí sa môžeš stretnúť s rôznymi inými mladými ľuďmi. Objavíte miesto naplnené hudbou, smiechom a vôňou kávy alebo čaju.

Kedy môžete prísť?

Začiatok je vždy o 17.00 hod. v PRIESTORE v kine Nova na adrese Dionýza Štúra 759/35. Najbližšie termíny Stretávačiek sú:
  • 11. 11. 2022 – piatok
  • 15. 11. 2022 – utorok
  • 25. 11. 2022 – piatok
  • 29. 11. 2022 – utorok
Od začiatku organizovania tohto sympatického podujatia navštívilo KC PRIESTOR už viac ako 100 ľudí.

Zdroj: FB Priestor

Zdroj: FB Priestor

Zdroj: FB Priestor

Zdroj: FB Priestor

Zdroj: FB Priestor

Zdroje: kcpriestor.sk, FB Priestor
Zdieľať na Facebooku