13.08.2022, meniny má
1. júla 2022

Kuko z Horkýže Slíže zavolal Seredčanovi Jimimu, či spolu urobia song k novému filmu. Takto vznikala v Seredi ich nová skladba

Kuko z Horkýže Slíže zavolal Seredčanovi Jimimu, či spolu urobia song k novému filmu. Takto vznikala v Seredi ich nová skladba
Zdroje: Jimi Cimbala/hudb.sk
reklama

Gitarista Jimi Cimbala je meno, ktoré na súčasnej slovenskej hudobnej scéne rezonuje dlhé roky. Treba však povedať, že nielen na tej slovenskej. Do nášho mesta sa prisťahoval ako 14-ročný. V Seredi žije aj so svojou rodinou a sám seba považuje za Seredčana.

Ku gitare ho to tiahlo absolútne inštinktívne, odkedy nejakým spôsobom začal vnímať svet a začal na nej hrať ako 6-ročný. Podľa jeho slov sa narodil do rodiny, kde v tomto mal a stále má silnú podporu.

Na Jimiho môžeme byť právom hrdí. Snaží sa robiť Seredi len to najlepšie meno všade vo svete, za čo mu bola udelená aj Cena mesta Sereď.

Ako vyzerá produkcia novej pesničky

Jimi Cimbala sa podieľal na produkcii ďalšieho songu od Horkýže Slíže. Tentoraz ide o pieseň, ktorá bola vyprodukovaná priamo k novému filmu Vitaj doma, brate!

reklama

„Produkcia je proces, kde kapela príde s nejakým hudobným nápadom – napr. krátkym hudobným motívom zahraným na gitare – často bez textu. Producent to celé rozvíja a necháva si jednotlivé kroky schvaľovať kapelou. Laicky povedané, určuje, kde bude sloha, kde refrén, aký nástroj bude kde hrať, aký bude výraz spevu atď. Samozrejme, všetko v úzkej koordinácii s kapelou.

Z toho vznikne podoba skladby, v ktorej je už všetko ujasnené a môže sa nahrať do finálnej podoby. Počas tohto procesu producent dohliada na to, aby bolo všetko nahraté správne, zrozumiteľne, bez chýb a aby skladba mala požadovanú atmosféru,“ priblížil Jimi pre naše médium.

V Seredi v Randal Group nahráva slovenská špička

Ďalšia fáza je zvukové spracovanie, kde producent dohliada na mixáž a mastering. Jednoducho povedané, určí každému nástroju jeho konečnú farbu a hlasitostne ich dá do vzájomných pomerov. Túto podobu posiela kapele na finálne pripomienkovanie.

„V tomto prípade žiadne nebolo a požadovaný výsledok sme v Randal Group dosiahli na prvý pokus. Momentálne u nás nahráva celá slovenská špička – Horkýže Slíže, Gladiátor, Desmod, Tublatanka a veľa iných a teší nás, že sa radi vracajú.

Konkrétne táto skladba vznikla tak, že mi zavolal Kuko, že či ideme urobiť song k filmu. Stretli sme sa všetci v štúdiu – Kuko mal nástrel slohy, čiastočne aj s textom, a Mário melódiu refrénu bez textu. To bol pre nás bod nula, z ktorého tento song vznikol,“ uzavrel Jimi pre Seredsity.sk.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Jimi Cimbala
Zdieľať na Facebooku