24.01.2022, meniny má
1. decembra 2021

Lidl prináša ďalšiu ekologickú zmenu. Koniec papierovým letákom v našich schránkach

Lidl prináša ďalšiu ekologickú zmenu. Koniec papierovým letákom v našich schránkach
Zdroj: Seredsity
reklama

O tom, že Lidl prestane do domácností distribuovať papierové zľavové týždňové letáky sme vás informovali minulý rok v tomto článku. Lidl je prvým reťazcom, ktorý zaviedol na Slovensku túto zmenu. V dnešnom digitálnom svete sa spoločnosť rozhodla sústrediť skôr na online letáky, tie papierové nájdeme už len vyložené v predajniach Lidl.

Viac ako 4 000 ton papiera je obnos, ktorý takto reťazec ročne ušetrí. Ide o rozhodnutie v súlade s ekológiou, kde sa každý krok počíta.

Recyklovaný papier alebo online letáky

Možností, ako menej zaťažovať prírodu, je viacero. Či už tlačiť letáky na recyklovaný papier, alebo ich úplne odstrániť zo schránok.

V ankete na svojej sociálnej sieti sa Lidl opýtal ľudí, akú verziu letákov uprednostňujú. Viac než 14 000 hlasujúcich uprednostnilo online formu.

reklama

Prehľad aktuálnych ponúk si však viete pozrieť aj v aplikácii Lidl Plus alebo môžete byť informovaný prostredníctvom newslettera, v ktorom vám do mailu prídu akčné ponuky. Oba spôsoby sú u ľudí veľmi obľúbené.

Lidl ako vzor pre ostatné spoločnosti

Spoločnosti Billa a Kaufland sa tiež nebránia inováciám. Billa sa snaží zákazníkov viac informovať o svojich produktoch v online priestore. Tlačené letáky stále má, ale hľadá ekologickejšie varianty. O svojich akciách informuje aj na svojich sociálnych sieťach, kde nájdete tiež odkaz na online leták.

Kaufland už nejakú dobu tlačí svoje letáky na recyklovaný papier s certifikátom FSC. Avšak v bezplatnej aplikácii Kaufland spolu s digitálnou vernostnou kartou si viete pozrieť aktuálnu ponuku, recepty či dokonca spraviť nákupný zoznam.

Prehodnotiť svoje aktivity a ich dopad na životné prostredie by malo byť v záujme každého z nás, a to denne, kúsok po kúsku. Ak máme tú možnosť, využívajme viac online letáky a podporujme tento dobrý zámer.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Lidl Slovensko
Zdieľať na Facebooku