27.06.2022, meniny má
8. októbra 2020

Logistické centrum Lidl v Seredi plánuje novú výstavbu. Vytvoriť by sa malo 40 nových pracovných miest priamo v Seredi

Logistické centrum Lidl v Seredi plánuje novú výstavbu. Vytvoriť by sa malo 40 nových pracovných miest priamo v Seredi
Zdroj: seredskenovinky.sk/kariera.lidl.sk
reklama

Obchodný reťazec Lidl bude v Seredi už čoskoro rozširovať svoje priestory a zároveň prijímať nových zamestnancov. Logistické centrum Lidl v Seredi je v súčasnosti ekologicky zodpovedným veľkoskladom, ktorý vďaka priazni zákazníkov rozšíri svoje priestory. Pôjde o investíciu vo výške približne 13 miliónov eur, ktorá navyše vytvorí nové pracovné pozície priamo v Seredi.

Lidl na Slovensku

Spoločnosť Lidl prišla na náš trh už v roku 2004 a za ten čas sa na Slovensku rozrástla na 144 predajní. Okrem toho má centrálu v Bratislave a logistické centrá v Seredi, Nemšovej a Prešove. Od svojho príchodu na slovenský trh Lidl investoval diskont v priemere 50 000 000 eur ročne. Okrem toho Slovensku platí pravdepodobne desiatky miliónov eur ročne v daniach. Aj preto tento obchodný reťazec už päťkrát získal ocenenie Daňovník roka.

S ohľadom na rastúci záujem zákazníkov o náš sortiment a pokračujúcu expanziu sme sa rozhodli pre rozšírenie logistického centra v Seredi. V našom koncepte totiž všetok tovar, s výnimkou čerstvého pečiva, prijmeme od dodávateľov vo veľkosklade, odkiaľ putuje do konkrétnej predajne. Vďaka tomuto systému dokážeme lepšie kontrolovať kvalitu a čerstvosť nami ponúkaných tovarov a tiež efektívnejšie a ekologickejšie nastaviť logistiku.Povedal pre teraz.sk generálny riaditeľ Lidla na Slovensku Matúš Gála.

Ekologický veľkosklad

Lidl si na rozšírenie skladu vybral slovenskú firmu TOPA STAV, pričom stavebné práce by mali trvať približne 9 mesiacov. Obchodný reťazec pri stavbe svojich budov vždy zohľadňuje aj aspekt trvalej udržateľnosti, čo platí aj pre logistické centrum v Seredi. Práve toto logistické centrum získalo pred pár rokmi najvyšší možný stupeň medzinárodne najvýznamnejšej ekologickej certifikácie BREEAM. Tento rok mu bolo udelené aj národné ocenenie v oblasti udržateľnej výstavby a architektúry VISIO 2020.

reklama

zdroj: seredskenovinky.sk

„Pokračujeme v dodržiavaní štandardov BREEAM, ktoré sme splnili pri výstavbe tohto logistického centra pred štyrmi rokmi. Navyše, časť pristavovanej haly bude mať zazelenenú fasádu. Na stavbe sa denne podieľajú desiatky pracovníkov generálneho dodávateľa, ktorý spolupracuje s približne 25 subdodávateľmi. Sme radi, že sa nám aj takýmto spôsobom darí pomáhať slovenskej ekonomike.“ Povedal pre teraz.sk Karol Krasowski, konateľ Lidl Slovenská republika zodpovedný za centrálne služby, expanziu a výstavbu.

Výstavba znamená nové pracovné miesta

Logistické centrum Lidla by sa malo rozšíriť asi o štvrtinu svojej pôvodnej plochy. Práve táto výstavba umožňuje obchodnému reťazcu prijať do svojho tímu 40 nových kmeňových zamestnancov priamo v Seredi. Lidl čaká expanzia aj v iných centrách na Slovensku, a preto má v súčasnosti pravdepodobne najväčší počet otvorených pracovných pozícií.

Lidl má na Slovensku približne 5 000 zamestnancov a pracovné miesta vytvára organicky, čo znamená bez zohľadnenia expanzie. Navyše už štyrikrát získal prestížne medzinárodné ocenenie Top Employer Europe a Top Employer Slovakia.

zdroj: kariera.lidl.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: teraz.sk, seredskenovinky.sk, kariera.lidl.sk
Zdieľať na Facebooku