16.05.2022, meniny má
14. mája 2021

Logistické centrum Lidl v Seredi rozšírilo svoje priestory o tisícky metrov štvorcových. Investícia dosiahla výšku 13 miliónov eur

Logistické centrum Lidl v Seredi rozšírilo svoje priestory o tisícky metrov štvorcových. Investícia dosiahla výšku 13 miliónov eur
Zdroj: kariera.lidl.cz/logistikadnes.sk
reklama

Logistické centrum Lidl rozšírilo svoje priestory v Seredi o 12-tisíc metrov štvorcových, čím vzniklo aj 40 nových pracovných príležitostí. Výstavba začala pred deviatimi mesiacmi, o čom sme vás informovali aj v tomto článku, a celková výška investície dosiahla 13 miliónov eur. Štandardy najvýznamnejšej ekologickej certifikácie BREAAM boli dodržané aj tentokrát.

Logistika je nastavená ekologicky

Obchodný reťazec Lidl je na Slovensku od roku 2004 a okrem prevádzky v Seredi má logistické centrá aj v Nemšovej a Prešove. Od otvorenie najväčšieho, najmodernejšieho a najekologickejšieho centra v priemyselnej zóne Sereď – Juh v roku 2016 rozšíril Lidl aj počet predajní.

V súčasnosti ich je 150, zatiaľ čo pred piatimi rokmi sa na Slovensku nachádzalo 124 predajní. Celkovo zamestnáva viac ako 5 500 ľudí. Bližšie informácie poskytol obchodný riaditeľ logistického centra v Seredi Slavomír Špánik:

„Našou základnou snahou je umožniť zákazníkom, aby si v našich predajniach jednoducho a pohodlne nakúpili všetko, čo potrebujú pod jednou strechou, aby všetok tovar mali dostupný v dostatočných množstvách, čo najčerstvejší a, samozrejme, za čo najlepšiu cenu. V našom koncepte totiž všetok tovar, s výnimkou nebaleného čerstvého pečiva, prijmeme od dodávateľov vo veľkosklade, odkiaľ putuje do konkrétnej predajne. Vďaka tomuto systému dokážeme lepšie kontrolovať kvalitu a čerstvosť nami ponúkaných tovarov a tiež efektívnejšie a ekologickejšie nastaviť logistiku.“

reklama

Výnimočný industriálny projekt

Obchodný reťazec pri stavbe svojich budov vždy zohľadňuje aj trvalú udržateľnosť, čo platí aj pre logistické centrum v Seredi. To sa môže pýšiť tým, že pred pár rokmi získalo najvyšší možný stupeň medzinárodne najvýznamnejšej ekologickej certifikácie BREEAM. Minulý rok mu bolo udelené aj národné ocenenie v oblasti udržateľnej výstavby a architektúry VISIO 2020.

„Pokračujeme v dodržiavaní štandardov BREEAM, ktoré sme splnili pri výstavbe tohto logistického centra. Vybudovali sme retenčnú nádrž a zelenú stenu. Na stavbe sa denne podieľali desiatky pracovníkov generálneho dodávateľa, ktorý spolupracuje s približne 25 subdodávateľmi. Sme radi, že sa nám aj takýmto spôsobom darí pomáhať slovenskej ekonomike,“ doplnil  konateľ Lidl Slovenská republika zodpovedný za centrálne služby, expanziu a výstavbu Karol Krasowski.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, kariera.lidl.sk, teraz.sk
Zdieľať na Facebooku