05.12.2021, meniny má
22. novembra 2021

Ľudia bez domova nájdu cez zimu útočisko v seredskej nocľahárni aj tento rok. Jedna noc bude stáť 80 centov

Ľudia bez domova nájdu cez zimu útočisko v seredskej nocľahárni aj tento rok. Jedna noc bude stáť 80 centov
Zdroj: seredskenovinky.sk/unsplash.com
reklama

Ľudia bez domova bojujú každý rok s krutými mrazmi, ktoré v noci dokážu ochladiť pocitovú teplotu o desiatky stupňov Celzia. Preto sa aj tento rok mesto Sereď rozhodlo podať pomocnú ruku v krízovej situácii a otvára nocľaháreň v priestoroch domu kultúry na Školskej ulici. Informáciu priniesli seredskenovinky.sk.

Nájdu tu aj jedlo a teplé oblečenie

Klienti budú mať možnosť využívať jej služby od 15. decembra 2021 do 15. marca 2022. Pobyt je určený pre všetkých občanov s trvalým pobytom v meste Sereď, ktorí sa v tomto ťažkom období ocitli v núdzi. Za jednu noc je potrebné zaplatiť 80 centov.

Nocľaháreň bude v prevádzke denne od 19.00 hod. do 7.00 hod. nasledujúceho dňa. Mesto pre návštevníkov zabezpečí polievky, kávu, čaj a hygienické potreby. Prevádzka bude zabezpečená tromi zamestnancami mesta, ktorí sa budú v nočných službách striedať.

Pomôcť môžete aj vy

Mesto vyčlenilo na prevádzku nocľahárne tento rok čiastku, ktorá dosahuje takmer 17-tisíc eur. Zároveň však určite uvítajú teplé oblečenie, posteľnú bielizeň a uteráky či ďalšie veci, ktorými dokážete pomôcť ich klientom. Ak máte záujem tieto veci darovať, prineste ich na Mestský úrad v Seredi.

Je skvelé, že mesto myslí na ľudí s ťažkým osudom aj tento rok. Vďaka tomu nájdu útočisko v ročnom období, v ktorom to najviac potrebujú. Veríme že, prevádzka bude prebiehať bez problémov aj s pomocou dobrých ľudí.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku