02.10.2023, meniny má
3. septembra 2023

Lukáš “Tongpo” Eliáš z Dolnej Stredy si zo sobotného súboja s východniarom Muchom odniesol výhru hneď z prvého kola

Lukáš “Tongpo” Eliáš z Dolnej Stredy si zo sobotného súboja s východniarom Muchom odniesol výhru hneď z prvého kola
Zdroje: oktagonmma.com/IG tongpo
reklama

Tretie pokračovanie podujatia Fabriq MMA, na ktorom sa predstavili atraktívne mená domácej a zahraničnej scény, sa konalo tento víkend v Mestskej športovej hale v Trnave.

Fighteri zvádzali boje nielen o pozornosť, ale aj o zmluvy do svetových organizácií. V trnavskej mestskej športovej hale sa v jednom z hlavných zápasov  stretla dvojica Lukáš Eliáš a Martin Mucha.

Eliáš nedal súperovi šancu

Buldozér z Dolnej Stredy Lukáš Eliáš, prezývaný tiež „TONG PO“, sa predviedol na svojom ďalšom profesionálnom MMA zápase. Lukáš je veľmi odhodlaný a skromný bojovník, ktorý sa odmalička sa tento venoval taekwondu v Seredi, kde získal veľmi dobré športové základy.

Neskôr sa mu ale zapáčil box, ktorý tiež skúšal najskôr v Seredi. Potom  však našiel nový boxerský stánok u najznámejšieho slovenského boxera – Tomiho „Kid“ Kovácsa v KO Box Clube v Galante. V klasickom boxerskom ringu strávil viac ako 7 rokov. Nakoniec v sebe našiel vášeň pre iný bojový šport.

reklama

Ako mnohých fanúšikov a bojovníkov, aj Lukáša zaujali zmiešané bojové umenia (MMA) Svoje schopnosti rozvíja u ďalšej slovenskej legendy – Atillu Végha, víťaza titulu v organizácii Bellator, ktorá je jednou z najväčších na svete. Stále trénuje pod klubom Spartakus Fight Gym v Trnave, ktorý vedie práve Atilla.

Zdroj: FB Oktagon MMA

28–ročný Eliáš sa v sobotnom súboji postavil skúsenému Martinovi Muchovi, ktorý síce zo začiatku kariéry nazbieral smolné prehry, ale posledné zápasy expresne ukončil za 53 a 35 sekúnd na submisiu.

Sobotnému zápasu však predchádzala ešte šarvátka z piatkového váženia, na ktorom Mucha nesplnil váhový limit za čo mu Eliáš sľuboval rýchle ukončenie.

Zápas, v ktorom Eliáš poslal súperovi niekoľko tvrdých úderov, sa mu podarilo ukončiť víťazstvom a to hneď v prvom kole. Lukášovi k výhre srdečne gratulujeme.

Zdroj: FB Fabriq MMA

eliáš

Zdroj: oktagonmma.com

Zdroje: sportnet.sme.sk, seredsity.sk, fabriqmma.eu, sfg.sk
Zdieľať na Facebooku