08.12.2023, meniny má
19. decembra 2022

Máte radi Radošinské naivné divadlo? Príďte si pozrieť ich komédiálne predstavenie Madona s dieťaťom

Máte radi Radošinské naivné divadlo? Príďte si pozrieť ich komédiálne predstavenie Madona s dieťaťom
Zdroje: seredsity.sk/rnd.sk
reklama

Kto má rád Radošinské naivné divadlo a humor jemu vlastný, zostane po prečítaní nášho článku určite sedieť s úsmevom na tvári. RND so svojou inscenáciou Madona s dieťaťom zavíta totiž aj do Serede.

Táto humorná inscenácia ale vznikala za zvláštnych, dokonca až napätých okolností. Pôvodný režisér Juraj Nvota náhle ochorel, a tak sa narýchlo hľadala rovnocenná náhrada.

Rozhodnutie zvoliť režiséra Kamila Žišku by sa dalo teraz označiť za naozaj šťastlivé. Výsledok jeho práce si budete môcť pozrieť aj v našom meste.

Hrdličkovci sú rodina ako každá druhá

Madona s dieťaťom je ďalším javiskovým prísľubom divákom Radošinského naivného divadla na nekonvečné, smutno-smiešne zobrazenie našej súčasnosti.

reklama

Rodina Hrdličkovcov v novej Štepkovej trpkej komédii Madona s dieťaťom predstavuje rodinu, akých je u nás mnoho. V ich živote je veľa pekného, ale aj takého, čo až také pekné nie je. Je to taká normálna rodina. Žijú v dome kúsok od diaľnice, takže zvuk áut a hučiacich motorov im nie je vôbec vzdialený.

Podľa opisu tejto hry na stránkach Domu kultúry v Seredi to manželia Hrdličkovci ani navzájom neprežívajú ideálne, skôr naopak, no majú dve dospelé pekné dcéry a navyše vtipného, na prvý pohľad hluchého deda Karola, otca Kamila Hrdličku, ktorý si žije svoj život so psom a veselými spomienkami v neďalekej letnej kuchyni.

Dedo Karol vedie dlhoročný a márny spor so župou, ktorá mu dlhuje peniaze za vyvlastnený pozemok pod diaľnicou, a krásne dcéry domáceho pána Kamila Hrdličku sú zase stredobodom mužského záujmu.

Predstavenie sa bude konať vo štvrtok 2. februára 2023 o 18.00 hod. v Dome kultúry Sereď. Cena vstupenky je 23 eur a lákadlom je aj bohaté herecké obsadenie. Tešiť sa môžete na Viktóriu Spišákovú alebo Bronislavu Kováčikovú, Stanislava Štepku, Marušku Nedomovú, Ladislava Hubáčka a iných.

Zdroj: rnd.sk

Zdroj: rnd.sk

Zdroj: rnd.sk

Zdroj: rnd.sk

Zdroj: domkultury.sered.sk

Zdroj: rnd.sk

Zdroje: rnd.sk, domkultury.sered.sk
Zdieľať na Facebooku