08.12.2023, meniny má

Maťo Lámala zo Serede vám priblíži tajuplný Uzbekistan, ktorý zažil na vlastnej koži

3. septembra 2018
3. septembra 2018

Maťo Lámala zo Serede vám priblíži tajuplný Uzbekistan, ktorý zažil na vlastnej koži

reklama

Skúsenosti a dobrodružstvá z cestovania v Uzbekistane nám 14. septembra do komunitného centra PRIESTOR príde porozprávať Seredčan Martin Lámala. Uzbekistan je krásna krajina Strednej Ázie, popretkávaná históriou a pýšiaca sa jedným z najkrajších miest sveta Samarkandom, ktoré je zapísané aj na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Zdroj: nomadasaurus.com

Ide o druhé najväčšie mesto v Uzbekistane a práve v ňom mal Martin možnosť pobudnúť nejaký čas. Sám Alexander Veľký toto mesto nazýval Zrkadlom sveta. Uzbekistan susedí s Kirgizskom, Tadžikistanom, Kazachstanom, Afganistanom a Tukrménskom. Ako dobre vieme, Uzbekistan bol tiež bývalou zväzovou republikou Sovietskeho zväzu, ale v roku 1991 vyhlásil svoju nezávislosť. Krajina má ohromné historické dedičstvo, významnú pôvodnú kultúru a prírodné bohatstvo v podobe jazier, oáz a púští.

Zdroj: nomadasaurus.com

reklama

Zdroj: Google maps

Zdroj: Martin Lámala / Wikipedia

Martina možno poznáte z basketbalového prostredia, spomínali sme ho tiež v článku o streetballovom 3×3 Sereď Cup-e.  Je jeden z organizátorov tohto skvelého podujatia. Martin sa s nami podelí o nevšedné zážitky, ktoré počas pobytu v Uzbekistane zažil a tiež dá i malé odporúčania, ak by ste sa do tejto úžasnej krajiny vybrali aj vy. Podľa jeho slov, takýto výlet určite neoľutujete.

,,V tejto krajine som sa ocitol akosi náhodne vďaka môjmu kamarátovi z detstva. Nie som žiadny profesionálny cestovateľ, fotograf ani bloger. Po návrate z Uzbekistanu som však dostal vnútornú potrebu povedať o tejto krajine viac i verejne.” Martin Lámala

Zdroj: Martin Lámala

Maťo má povesť vždy dobre naladeného chalana a my sa už teraz tešíme na kvalitnú a pútavú prednášku so zaujímavými informáciami z jeho obľúbeného Uzbekistanu. Ak vás táto cestovateľská prednáška zaujala, neváhajte kliknúť účasť na oficiálnej FB udalosti  a príďte sa pozrieť do KC Priestor 14. septembra o 19:00. Vstup je voľný.

Zdieľať na Facebooku