19.05.2024, meniny má
12. apríla 2024

Mesto postupne vymieňa staré informačno–navigačné tabule za nové, moderné a s dlhšou životnosťou

Mesto postupne vymieňa staré informačno–navigačné tabule za nové, moderné a s dlhšou životnosťou
Zdroje: seredsity.sk/seredskenovinky.sk
reklama

V júni minulého roka vedenie mesta informovalo o pláne na obnovu poškodených tabúľ informačno-navigačného systému v centre mesta. Na tento účel plánovali vyčleniť sumu približne 13-tisíc eur.

Keďže dôležité infotabule, ktoré ukazujú smer jednotlivých ulíc a pomáhajú pri orientácii návštevníkov mesta, sú už viditeľne po dobe svojej životnosti a poškodené, mesto pristúpilo k ich postupnej výmene.

Máme už vyše 300 nových tabúľ

„V týchto týždňoch si občania aj návštevníci mesta môžu všimnúť obnovy informačno – navigačných tabúľ v Seredi, ktoré slúžia pri orientácii v meste. Jedná sa už o druhú etapu prác. V prvej etape sa vlani podarilo obnoviť spolu 318 tabuliek v centrálnej časti mesta. Aktuálna druhá etapa zahŕňa výmenu infotabúľ slúžiacich najmä pre lepšiu orientáciu motoristov v širšom centre mesta,“ informovala Ing. Zuzana Slahučková.

Zdroj: seredskenovinky,sk

reklama

Obnovu zabezpečuje Oddelenie realizácie projektov, rozvoja mesta a verejného obstarávania mesta Sereď, pričom by nové infotabule mali mať aj dlhšiu životnosť.

Oddelenie pritom nad obmenou značenia uvažovalo aj v minulosti, avšak až do minulého roka sa v rozpočte na to financie nevyčlenili.

Sme veľmi radi, že naša Sereď krásnie aj v tomto smere. Seredčania nebudú musieť hanbiť za staré, ošarpané a nečitateľné tabuľky.

Zdroj: seredsity.sk

tabúľ

Zdroj: seredskenovinky,sk

 

Zdroje: seredsity.sk, seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku