19.05.2024, meniny má
10. apríla 2024

Zahlasujte v ankete Učiteľská osobnosť Slovenska a podporte Seredčana Slavomíra Haberajtera

Zahlasujte v ankete Učiteľská osobnosť Slovenska a podporte Seredčana Slavomíra Haberajtera
Zdroje: ucitelskaosobnost.sk/Slavomír Haberajter
reklama

V januári sme vás informovali, že porota súťaže Učiteľská osobnosť Slovenska 2023 rozhodla o tom, kto zo všetkých prihlásených postúpil medzi TOP 30 finalistov. V marci sme spoznali pedagógov, ktorí sa dostali do finálového výberu TOP 10.

Jeden z týchto učiteľov sa stane laureátom ocenenia a my veríme, že ním môže byť práve Seredčan Slavomír Haberajter, ktorý vyučuje na ZŠ Juraja Fándlyho.

Teraz prišlo na rad hlasovanie verejnosti, ktoré bude prebiehať do 12. mája 2024. Hlasovanie prebieha na portáli najmama.sk, ktorý jedným z partnerov súťaže. K samotnému hlasovaniu vás presmeruje nasledujúci odkaz.

Potom, ako si vyberiete pedagóga, za ktorého chcete zahlasovať, je potrebné vašu voľbu potvrdiť emailom. Hlasovať môžete raz za 24 hodín.

reklama

Následne bude vo štvrtok 23. mája 2024 celé podujatie zavŕšené slávnostným odovzdávaním hlavnej ceny a ceny verejnosti.

Cena Učiteľská osobnosť Slovenska nie je o súperení a súťažení ako takom. Cieľom oceňovania je prepájať aktívnych ľudí v školstve z celého Slovenska a informovať verejnosť o úžasných veciach, ktoré robia.

Dôležitá je aj zmena stereotypného pohľadu na učiteľskú prácu a návrat úcty k tejto profesii. Nemali by sme sa primárne zaoberať otázkou, kto je najlepší, ale kto to robí dobre a dosahuje patričné výsledky.

„Nehľadáme ľudí so superschopnosťami, ale s nadšením učiť,“ vysvetľujú organizátori súťaže.

ZDROJ: UCITELSKAOSOBNOST.SK

Kto je Slavomír Haberajter?

Slávo prišiel na ZŠ J. Fándlyho pred začiatkom školského roka 2020/2021. Túto základnú školu sám navštevoval a ako sám hovorí, u učiteľov, ktorí sú teraz jeho kolegovia, nachádza veľkú inšpiráciu a ochotu pomôcť. Po maturite odišiel skúsiť šťastie do Plzne, kde s červeným diplomom ukončil magisterské vzdelanie na Filozofickej fakulte Západočeskej univerzity. Tu potom aj na pár rokov zakotvil pracovať a vyučovať históriu. Počas štúdia absolvoval rôzne vzdelávacie, pracovné i výskumné pobyty v zahraničí (USA, Maroko, Irán, Holandsko, Irak…), kde zlepšoval svoju odbornosť a jazykovú vybavenosť, aby mohol aj na základe vlastných skúseností odovzdávať žiakom zaujímavé a prínosné informácie.

Osud ho zavial späť do Serede, do jeho rodného mesta, aby tu mohol vyučovať dejepis, anglický jazyk a občiansku náuku na druhom stupni a je taktiež správcom sociálnych sietí. Šport patrí medzi jeho hlavné záľuby, okrem toho rád cestuje a je spoločenský typ človeka. Má rád anglickú literatúru z obdobia stredoveku a je fanúšikom Harryho Pottera a Hier o tróny.

Slavomír

ZDROJ: SLAVOMÍR HABERAJTER

Zdroje: seredsity.sk, ucitelskaosobnost.sk, najmama.sk
Zdieľať na Facebooku