02.03.2021, meniny má
21. decembra 2020

Mesto Sereď otvorilo nocľaháreň pre ľudí bez domova. Okrem jedla na nich čakajú aj zrekonštruované priestory

Mesto Sereď otvorilo nocľaháreň pre ľudí bez domova. Okrem jedla na nich čakajú aj zrekonštruované priestory
Zdroj: seredskenovinky.sk/Shutterstock
reklama

Zatiaľ čo pre mnohých z nás je zima najobľúbenejším ročným obdobím plným vianočnej pohody a padajúcich vločiek, pre ľudí bez domova predstavuje obrovské riziko. Správam o úmrtí bezdomovcov na následky podchladenia sa, žiaľ, zrejme nevyhneme ani jeden rok. Mesto Sereď sa s tým rozhodlo niečo urobiť, a tak spustilo prevádzku nocľahárne, v ktorej je pre nich všetko zabezpečené.

Čaká na nich jedlo aj ostatné služby

Priestory na Školskej ulici sú od 15. decembra 2020 otvorené pre všetkých občanov s trvalým pobytom v meste Sereď, ktorí sa v tomto ťažkom období ocitli v núdzi. Úkryt pred chladom v nich môžu nájsť od 19.00 hod. večer do 7.00 hod. ráno. Pre návštevníkov nocľahárne sú prichystané základné potraviny, káva alebo čaj. Môžu si tam vykonať aj osobnú hygienu alebo oprať šaty. Všetky poskytované služby sú spoplatnené sumou 80 centov. 

Nocľaháreň v októbri prešla rekonštrukciou, ktorú vyžadoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Dnes sú priestory plne vyhovujúce na prevádzku aj preto, že sú skrášlené novou maľovkou. Najmä pre súčasnú situáciu bolo dôležité aj to, aby boli vydezinfikované a doplnené hygienickými štandardmi.

V nocľahárni je kapacita pre 10 osôb a otvorená bude do 15. marca 2021.  V predchádzajúcej sezóne v nej našlo strechu nad hlavou priemerne 6 návštevníkov a v mesiacoch február a marec len 4 klientov.

Mesto opäť ukázalo, že im pomoc pre ľudí v núdzi nie je cudzia, a tak vďaka nim ľudia bez domova nájdu pokojné a teplé miesto v časoch, kedy to najviac potrebujú. Veríme, že sa im rovnakej pomoci dostane aj v ďalších rokoch.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku