26.04.2024, meniny má
10. apríla 2019

Mestská liga v minulosti naštartovala florbal v Seredi. Teraz pokračuje ďalej a prihlásiť sa môžu už len tri tímy

FACEBOOK ICE PLAYERS SEREĎ

Florbal patrí v našom meste medzi najpopulárnejšie športy, čoho výsledkom je aj aktívne pôsobenie športového klubu Ice Players Sereď. Zaujímavosťou je, že aj tento klub vznikol z partie ľudí, ktorá kedysi hrávala lokálnu mestskú ligu. Florbaloví nadšenci si určite pamätajú časy, keď mestská florbalová liga prebiehala v priestoroch telocvične Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi. Išlo o skvelé zápasy, v ktorých sa stretli rôzne florbalové tímy, ako napríklad Kladivári, Denká, Bulls, The Beginners, Ice Players a ďalší.

Zápasy lákali mnohých návštevníkov, ktorí pravidelne prichádzali podporiť svojich priateľov a vytvárali super atmosféru. Napriek tomu, že išlo hlavne o zábavu a aktívne využitie voľného času, rivalitu bolo cítiť na každom zápase. Seredská mestská liga po dlhých rokoch opäť funguje. Garantom sú organizátori z Ice Players Sereď, ktorí vidia v lige potenciál, pretože spája komunitu nadšencov a zároveň je to výborná príležitosť objaviť nové talenty. Seredská mestská liga má momentálne za sebou pilotný ročník, ktorý prebiehal v hale Obchodnej akadémie v Seredi.

Druhý ročník ligy začína 17. apríla 2019. Zdroj: slovakfloorball.sk

Prihlásiť sa môžu už len tri tímy

Prihlasovanie do druhého ročníka ligy prebieha prostredníctvom e-mailu florbalového klubu iceplayerssered@gmail.com alebo na facebookovej stránke Ice Players Sereď. Momentálne zostávajú už len tri voľné miesta na prihlásenie družstiev, takže, ak v rámci voľného času hrávate florbal so svojimi priateľmi, určite neváhajte a svoj tím prihláste. Štartovné v Seredskej mestskej florbalovej lige je stanovené na 100 eur za jeden tím. V tejto sume sú zahrnuté náklady za prenájom športovej haly, rozhodcov, časomeračov, zapisovateľov a náklady spojené s materiálnym vybavením a vecnými cenami. Prihlásenie spolu so súpiskou je nevyhnutné poslať najneskôr do 15. apríla 2019.

Aký bude herný systém?

Hrá sa systémom každý s každým na odvetné zápasy, mužstvá sa tak stretnú vo vzájomnom súboji dvakrát počas celej súťaže. Playoff sa v lige konať nebude. Za víťazstvo sa udeľujú 3 body, za prehru 0 bodov a za remízu 1 bod.  Pri rovnosti bodov sa v konečnej tabuľke berie do úvahy skóre. Hrať sa bude systémom 4+1, to znamená 4 hráči v poli a brankár. Ostatní hráči sú na striedačke. Minimálny počet hráčov na odohratie zápasu je 5+1. Na súpiske môže byť uvedených maximálne 15 hráčov, minimálne 6+1.

Hrací čas je 3 x 10 min. hrubého času s dvoma 3-minútovými prestávkami, počas ktorých si družstvá môžu vymeniť strany, nie však povinne. Počas poslednej minúty zápasu sa bude vždy merať čistý čas. Druhý ročník ligy začína 17. apríla 2019 a hrať sa bude každú stredu od 18:00 hod. do 21:00 hod. Po odohratí všetkých zápasov bude vyhlásený najužitočnejší hráč a rovnako aj najlepší brankár. Ocenené budú tímy, ktoré skončia na prvých troch priečkach.