16.04.2024, meniny má
9. marca 2024

Mestské múzeum v Seredi organizuje veľkonočné tvorivé dielne. Sviatočné výrobky si budete môcť nielen ozdobiť ale aj zakúpiť

Mestské múzeum v Seredi organizuje veľkonočné tvorivé dielne. Sviatočné výrobky si budete môcť nielen ozdobiť ale aj zakúpiť
Zdroje: seredsity.sk/freepik.com
reklama

Ako už aj počasie dlhšiu dobu naznačuje, onedlho tu máme dlho očakávanú jar. S jarou sa nám spájajú aj blížiace sa sviatky Veľkej noci. Nielen príroda sa začína prebúdzať, ale aj naše domácnosti začíname zdobiť do veselých farieb.

Zajačiky, ovečky, tulipány, narcisy, ale aj iné druhy výzdoby rozjasnia každú jednu miestnosť. O to viac, ak pri pohľade na tieto budete vedieť, že ste ich vyrobili vlastnými rukami.

Lektori ukážu rôzne remeselné techniky

Ak by ste si chceli vyrobiť handmade veľkonočné a jarné ozdoby a neviete ako, alebo vás zaujímajú rôzne techniky výroby takýchto výrobkov, máme pre vás tip. Príďte na veľkonočné tvorivé dielne.

Mestské múzeum – Fándlyho fara v Seredi srdečne pozýva v dňoch 19. a 20. marca 2024 na veľkonočné tvorivé dielne remesiel „Maľované vajíčko“, ktoré sa v čase od 9.00 hod. do 15.30 hod. uskutočnia sa v priestoroch múzea. Vstupné je symbolické 1 euro.

reklama

Pod lektorským vedením si budú môcť záujemcovia vyzdobiť vajíčka – voskovou technikou a vyrobiť veľkonočné suveníry technikou vypaľovania na drevo, paličkovanou čipkou a vyrobiť ozdobné náramky.

Vítaní sú všetci návštevníci či už malí, veľkí ale aj seniori.

veľkonočné

Zdroj: FB Mestské múzeum – Fándlyho fara v Seredi

Zdroje: FB Mestské múzeum - Fándlyho fara v Seredi, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku