Ako už aj počasie v posledných dňoch naznačovalo, máme tu tak dlho očakávanú jar. S jarou sa nám spájajú aj blížiace sa sviatky Veľkej noci. Nielen príroda sa začala prebúdzať, ale aj naše domácnosti začíname zdobiť do veselých farieb.
Zajačiky, ovečky, tulipány, narcisy, ale aj iné druhy výzdoby rozjasnia každú jednu miestnosť. O to viac, ak pri pohľade na tieto budete vedieť, že ste ich vyrobili vlastnými rukami.
Ak by ste si chceli vyrobiť handmade veľkonočné a jarné ozdoby a neviete ako, alebo vás zaujímajú rôzne techniky výroby takýchto výrobkov, máme pre vás tip. Príďte na veľkonočné tvorivé dielne v Mestskom múzeu v Seredi s názvom Radosť jari.
Tvorivé dielne sa uskutočnia v utorok 4. apríla a v stredu 5. apríla 2023 od 9.00 do 15.30 hod. v priestoroch múzea. Vstupné je symbolické 1 euro.
Tešiť sa môžete na viacero lektorov, ktorí vám ukážu techniky, ako je napríklad vypaľovanie do dreva, maľovanie voskom či výroba z hliny, šúpolia alebo z drôtu. Deti si môžu priniesť aj výdušká, ktoré si na dielničkách ozdobia.
Na mieste si tiež budete môcť kúpiť aj hotové výrobky, a tým podporiť tvorbu remeselníkov zo Serede a regiónu. Výrobky z tvorivej dielne môžete tiež použiť ako neobyčajné a originálne darčeky pre šibačov a polievačov.
Zdroj: Seredské novinky