08.12.2023, meniny má
21. marca 2023

Seredské trhovisko na Mlynárskej ulici sa otvára už 25. marca. S príchodom jari sa tak dočkáme aj prvých tohtoročných trhov

Seredské trhovisko na Mlynárskej ulici sa otvára už 25. marca. S príchodom jari sa tak dočkáme aj prvých tohtoročných trhov
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Priestor nášho miestneho trhoviska za kultúrnym domom sa postupne zmenil naozaj na nepoznanie. S príchodom jari sa určite veľa Seredčanov teší na jarné kytičky od milých ľudí. Pomaly sa bude rozmáhať aj predaj prvej zeleniny, ovocia, mäsových výrobkov či ďalších produktov.

Okrem moderných krytých stánkov, ktoré určite ocenia predávajúci aj návštevníci, zdobí naše trhovisko v Seredi aj zeleň, hracie prvky pre deti či nová cesta. Sezóna predaja na seredskej tržnici na Mlynárskej ulici sa začína už túto sobotu 25. marca 2023. Informácie priniesli Seredské novinky.

S príchodom jari sa otvárajú aj brány tržnice

Tento rok bude otvorenie tržnice o niečo zaujímavejšie. Predávajúcich aj kupujúcich príde potešiť folklórne trio z Trnavy a mesto tiež zabezpečí pre každého návštevníka trhoviska rannú kávu zadarmo. Trhové dni sú určené na utorok, štvrtok a sobotu. Predajný čas je 6.00 – 12.00 hod.

„V minulosti predstavoval „rinek“ na Mlynárskej ulici spoločenskú udalosť, kde sa stretávali ľudia nielen z mesta, ale aj z okolitých obcí. Na Mlynárskej ulici to žilo čulým komunitným životom. Mlynárčania si organizovali rôzne kultúrne, športové a spoločenské akcie,“ opisuje Martina Hilkovičová z OZ Vodný hrad pre Seredské novinky.

reklama

Zdroj: seredsity.sk

Trhovisko je dnes podľa slov pani Hilkovičovej dobrou platformou na obnovenie podujatí pre ľudí. „Preto OZ Vodný hrad v spolupráci s mestom otvárajú novú trhovnícku sezónu atraktívnejším spôsobom. V sobotu bude tržnica žiť okrem predaja aj troškou folklóru.

O dobrú náladu pre všetkých návštevníkov sa postará Ľudové trio z Trnavy, ktoré je skvelým folklórnym interpretom. Radi by sme do verejného priestoru pozvali všetky generácie, aby sme sa tu tak, ako tomu bolo kedysi zvykom, stretávali a trávili príjemné chvíle,“ doplnila Hilkovičová pre Seredské novinky.

V prípade záujmu o predajné miesto treba kontaktovať: andrea.gasparovicova@sered.sk, 0915 119 229.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

 

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku