20.06.2024, meniny má
21. marca 2023

Riaditeľ Slovenskej pošty sa vyjadril k zatvoreniu pobočky pošty na Cukrovarskej ulici v Seredi

Riaditeľ Slovenskej pošty sa vyjadril k zatvoreniu pobočky pošty na Cukrovarskej ulici v Seredi
Zdroje: Google Maps/systemylogistiky.sk
reklama

V našom nedávnom článku sme vás informovali o tom, že v Seredi bude zatvorená pobočka Slovenskej pošty, ktorá sa nachádza v Kauflande na Cukrovarskej ulici.

K danej situácii sa Seredčanom prihovoril riaditeľ Slovenskej pošty, pán Ľubomír Mindek formou listu, ktorý si môžete prečítať nižšie. Informovali o tom Seredské novinky.

List generálneho riaditeľa Slovenskej pošty občanom mesta Sereď

Vážené dámy a páni, milé občianky a občania mesta Sereď,

dovoľte mi využiť tento priestor, aby som v mene Slovenskej pošty, a. s. aspoň symbolicky vstúpil do Vašej domácnosti a osobne Vás informoval o zmene, ku ktorej musí Slovenská pošta, a.s. pristúpiť.

reklama

Svet sa rýchlo mení a s ním sa mení aj náš životný štýl. Služby, ktoré sme využívali pred pár rokmi a nevedeli sme si život bez nich predstaviť, sa odrazu stanú menej nevyhnutné a rýchlo na ne zabúdame. Tak sa to stalo aj s poštovými službami vo Vašom meste.

Ich využívanie kleslo tak, že Slovenská pošta, a. s. nemôže u Vás naďalej prevádzkovať rovnaký počet „kamenných“ pôšt a sme nútení prikročiť s účinnosťou od 01. 04. 2023 k zmene spôsobu poskytovania poštových služieb. Chcem Vás uistiť, že pri zvažovaní tejto vážnej zmeny sme naozaj veľmi podrobne naplánovali, ako Vám pošta bude v budúcnosti zabezpečovať služby tak, aby ste žiadnu zmenu takmer nepocítili.

Na základe dlhodobých skúseností z viac ako 1 600 obcí, v ktorých neprevádzkujeme poštu, a tiež nedávnej minulosti, keď sme k rovnakej zmene pristúpili aj v iných obciach a mestách, som presvedčený, že budete s poskytovaním poštových služieb spokojní ako doteraz. V prvom rade sme mysleli na Vás, najmä na starších občanov, a na tých, ktorí môžu mať problém s presunom.

Najväčšia zmena pre Vás bude spočívať v tom, že „kamenná“ Pošta Sereď 3, na ulici Cukrovarská 28 skončí a takmer všetky služby, na ktoré ste boli doteraz zvyknutí, vybavíte u Vašej pani poštárky/pána poštára a poštového kuriéra. Cez poštového doručovateľa a kuriéra dostanete list aj balík, kuriér môže prevziať expres zásielku.

Doručovateľka či doručovateľ Vám donesú dôchodok, ako doteraz, donesú Vám noviny, kúpite poštové známky či žreby a dokonca si môžete zriadiť aj osobný účet v 365.bank, a. s., odštepný závod Poštová banka. Poskytnú Vám aj rôzne iné doplnkové služby. Cez poštového kuriéra si môžete objednať aj podaj expresnej zásielky.

Zmeny v zabehanom živote väčšina z nás nie veľmi obľubuje. Dôležité však pre Vás, milí občania, je, že Slovenská pošta, a. s. z Vášho mesta neodchádza. Mení len formu a spôsob poskytovania služieb pre Vás.

Verím, že nájdeme u Vás pochopenie a že naďalej bude Slovenská pošta, a.s. pevnou súčasťou Vášho života. Naša pošta.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku