25.09.2023, meniny má
6. marca 2023

Pošta na Cukrovarskej ulici v Seredi končí. Mesto rokuje so zástupcami Slovenskej pošty o možnostiach zabezpečenia služieb

Pošta na Cukrovarskej ulici v Seredi končí. Mesto rokuje so zástupcami Slovenskej pošty o možnostiach zabezpečenia služieb
Zdroje: Google Maps/Slovenská pošta
reklama

Keď sa povie v Seredi slovo „pošta“, mnohým z nás sa doslova zvýši tlak. Situácia na pošte je veľakrát dosť zlá. Aktuálne oznámenie tejto situácii vôbec nepomôže.

V Seredi bude 1. apríla 2023 oficiálne a definitívne zatvorená pobočka Slovenskej pošty na Cukrovarskej ulici (Pošta 3 v Kauflande). Vedenie SP, a. s. to oznámilo vedeniu mesta Sereď. Informovali o tom Seredské novinky.

Pošta na Cukrovarskej ulici bude zatvorená

Rozhodnutím Slovenskej pošty tak bude v Seredi fungovať iba jedna pošta, a to na Pekárskej ulici. Primátor mesta Ing. Ondrej Kurbel absolvoval pracovné stretnutia priamo so zástupcami Slovenskej pošty, kde sa riešili možnosti zabezpečenia služieb pre seredskú verejnosť po zatvorení pobočky aj skvalitnenia priestorov pošty pre jej návštevníkov.

„Je nám ľúto, že nedokážeme vyjsť v ústrety potrebám všetkých našich zákazníkov. V Seredi sa však vďaka proaktívnemu jednaniu črtajú dobré vyhliadky na zintenzívnenie servisu informácií o službách, ktoré už aj tak poskytujeme a pravdepodobne o nich ani obyvatelia nevedia,“ uviedla pre Seredské novinky zástupkyňa Regionálneho riaditeľstva Slovenskej pošty v Trnave.

reklama

„Ak naši zákazníci zistia, čo všetko dokážu na Slovenskej pošte vybaviť aj bez jej fyzickej návštevy, možno budú prekvapení,“ dodala.

Servis, ktorý v súčasnosti poskytuje pošta v Seredi, vidí aj primátor mesta ako nedostatočný. „Na stretnutiach sme sa dohodli na informačnej kampani, ktorú v rámci našich možností budeme vedieť zabezpečiť. Nie je povinnosťou mesta nahrádzať doručovateľský úrad v tejto práci, avšak považujem za dôležité, aby sa obyvatelia dozvedeli o všetkých službách, ktoré im pošta vie poskytnúť. Využívanie alternatívnych služieb pošty zmierni tlak a čakacie lehoty na priehradkách,“ vysvetlil pre Seredské novinky Ing. Ondrej Kurbel, primátor mesta.

Zvýšený nápor na pošte na Pekárskej ulici

O ďalšom postupe fungovania pošty a spracovania žiadostí od obyvateľov bude mesto v spolupráci s poštou poskytovať ďalšie informácie.

Ide o tieto služby pošty: seniorský účet, doručovanie dôchodku domov, platby SIPO, platby v balíkoboxe kartou (balíkobox pošty sa nachádza na parkovisku pri Lidli), doposlanie dôchodku, predplatné tlače, e-podací hárok, zmena korešpondenčnej adresy, splnomocnenie, opakované doručenie zásielky a ďalšie.

Zdroje: seredskenovinky.sk/Ing. Zuzana Slahučková
Zdieľať na Facebooku