28.03.2020, meniny má
20. februára 2020

Metské zastupiteľstvo v Seredi odsúhlasilo zmluvu o nových parkovacích miestach v okolí železničnej stanice

reklama

Ešte minulý rok sme vás informovali o možnom riešení problémov v súvislosti s parkovacími miestami v okolí železničnej stanice. Mesto Sereď, Galanta a Šaľa prejavili záujem prenajať si pozemky od ŽSR na vybudovanie nových parkovacích miest. O nových možnostiach sa začalo rokovať ešte v roku 2019. Ako to vyzerá dnes?

Železnice SR sa vyjadrili

Pre mesto Galanta a Sereď vydali ŽSR stanovisko, že medzi železnicami a týmito mestami nedošlo k uzatvoreniu nájomnej zmluvy.

Podľa RTV Krea aj keď zmluva ešte nebola uzatvorená, vo štvrtok ju seredské mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo . Keď ju podpíšu aj železnice, samospráva môže rozbehnúť administratívny proces súvisiaci s výstavbou nielen nových parkovacích miest.

„Keďže na tejto ploche by sme chceli spraviť spevnené parkoviská spolu s cyklo prístreškom, potrebujeme projektovú dokumentáciu, ktorá pôjde cez stavebné povolenie ŽSR. Následne, keď bude schválené toto stavebné povolenie, tak pristúpime k realizácii.“ Informuje pre RTV Krea Marián Šišo, vedúci oddelenia rozvoja mesta.

Mesto by podľa zmluvy malo získať pozemky do prenájmu na dobu 10 rokov. Nájomné by sa malo pohybovať vo výške 0,22 eur na m². Koľko parkovacích miest vznikne v Seredi pri železničnej stanici, ukáže až vypracovaná projektová dokumentácia.

Medzi ŽSR a mestom Šaľa došlo k dohode zmluvných strán

V stanovisku ŽSR sa uvádza, že medzi železnicami a mestom Šaľa došlo k dohode zmluvných strán na znení a podmienkach nájomnej zmluvy s právom stavby a v najbližších dňoch sa očakáva jej uzatvorenie.

Mesto Šaľa plánuje na prenajatých pozemkoch vybudovať nielen nové parkovacie miesta, ale aj budovu so sociálnymi zariadeniami. Veľké zmeny sa budú týkať aj autobusovej stanice.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: RTV Krea
Zdieľať na Facebooku