24.02.2024, meniny má
5. decembra 2022

Mikuláš spoločne so svojimi pomocníkmi plánuje cestu Sereďou. Stretnúť ich budete môct aj na Námestí slobody pri vianočnom stromčeku

Mikuláš spoločne so svojimi pomocníkmi plánuje cestu Sereďou. Stretnúť ich budete môct aj na Námestí slobody pri vianočnom stromčeku
Zdroje: webnoviny.sk/Lukáš Klčo
reklama

Mikuláš, Mikuláš, čo v tom vrecku pre nás máš? Sviatok sv. Mikuláša je obľúbený predovšetkým u detí. Tie sa v tento deň tešia z obdarovania sladkosťami a rôznymi maličkosťami.

Zvykom je očistiť si topánky a dať ich večer do okna či na ľahko dostupné miesto, Mikuláš predsa nebude chodiť po celom dome, keď má na starosti také veľké množstvo detí. Ráno, pokiaľ bol spokojný so správaním počas celého roka, si každé dieťa nájde nejaké milé prekvapenie.

Dedko s bielou bradou poteší všetky deti

Vyzerá to tak, že Mikuláš na seredské detičky ani tento rok nezabudol. Mesto Sereď, dom kultúry a spoločnosť Hudram vás pozývajú v utorok 6. decembra 2022, na akciu Mikuláš na cestách.

Tá bude ukončená slávnostným rozsvietením vianočného stromčeka na Námestí slobody. Predchádzať tomu ale ešte bude cesta Mikuláša so svojimi pomocníkmi cez ulice nášho mesta. Všetci budú mať možnosť pozdraviť sa s nimi na tejto trase:

reklama
  • 16.30 hod. parkovisko na Komenského ulici pri CZŠ,
  • 16.45 hod. na ul. M. R. Štefánika pred OD Jednota,
  • 17.00 hod. príchod na Námestie slobody a rozsvietenie stromčeka.
Vítané sú poslušné, ale aj tie menej poslušné deti. Zoberte deti na večernú prechádzku a zvítanie sa so samotným Mikulášom. Budú určite šťastné a hlavne unavené, takže sv. Mikuláš bude môcť položiť balíček na okno o niečo skôr.
Mikuláš na cestách

Zdroj: FB Mesto Sereď

Zdroje: slovakia.travel.sk., seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku