28.01.2023, meniny má
29. decembra 2022

Minul sa vám med do pečenia alebo potrebujete rýchly zdravší darček? Navštívte abrahámsky Medomat

Minul sa vám med do pečenia alebo potrebujete rýchly zdravší darček? Navštívte abrahámsky Medomat
Zdroje: FB Abrahámsky med/freepik.com
reklama

Med je vo forme doplňujúcej potraviny pokladaný za elixír života. V mede sa ideálne dopĺňajú viaceré liečebné i výživové vlastnosti. Pôsobí antibakteriálne, protizápalovo, podporuje trávenie, psychiku aj dobrú pamäť. Obsahuje látky, ktoré podporujú tvorbu kostí aj zložky urýchľujúce hojenie rán.

Ľahko stráviteľnými cukrami okamžite dodáva telu energiu. Má pozitívne účinky aj na kvalitu spánku, zbavuje organizmus jedov, podporuje zlepšenie imunity. Bežná denná dávka medu pre dospelého človeka sú 3 až 4 čajové lyžičky.

Medomat v Abraháme môžete využiť kedykoľvek

V obci Abrahám máte od 27. decembra 2022 možnosť zakúpiť si med v tzv. Medomate. V prípade, že sa vám doma narýchlo minul med alebo len potrebujete zdravšiu formu darčeka oproti klasickým bonboniéram, môžete kedykoľvek navštíviť tento Medomat, ktorý je otvorený pod hlavičkou Abrahámskeho medu.

Pýtate sa, ako to vlastne funguje? Veľmi jednoducho:

reklama
  1. Prídete k Medomatu, ktorý sa nachádza v Abraháme pred rodinným domom č. 472.
  2. Z Medomatu si vyberiete ľubovoľný med a do pokladničky vhodíte požadovanú sumu podľa cenníka uvedeného priamo na mieste
  3. Posledným krokom je už len šťastný odchod s pohárom výborného medu v rukách.

Každý kvalitný med obsahuje jednoduché, dobre stráviteľné cukry. Je prírodný, výživný a ľahko stráviteľný. Kryštalizácia medu je zároveň zárukou jeho kvality.

Dá sa ľahko rozpustiť vo vodnom kúpeli – avšak len do teploty 45 stupňov. Pravý med má samokonzervačné účinky, preto nikdy nepodlieha skaze.

Zdroj: FB Abrahámsky med

Zdroj: FB Abrahámsky med

Medomat

Zdroj: FB Abrahámsky med

Zdroj: google.maps.com

Zdroje: FB Abrahámsky med, vcelisvet.sk
Zdieľať na Facebooku