19.04.2024, meniny má
28. januára 2023

Minulý rok si nakreslil ŠPZ fixkami, teraz môže skončiť na dva roky za mrežami. Nepoučiteľný vodič šoféroval, aj keď má zákaz

Minulý rok si nakreslil ŠPZ fixkami, teraz môže skončiť na dva roky za mrežami. Nepoučiteľný vodič šoféroval, aj keď má zákaz
Zdroj: FB Polícia SR - Trnavský kraj
reklama

Príslušníci polície a Mestskej polície Sereď sú dôkazom toho, ako má vyzerať skutočná spolupráca v praxi. Mestskí policajti odhalili za volantom 49-ročného muža, ktorého policajti z Galanty už opakovane riešili za priestupky v doprave.

Ako vtipne opísali na svojej FB stránke Polícia SR – Trnavský krajzobrali sme mu vodičák, ešte treba aj kartóny a fixky…“

Vodič riskoval napriek zákazu šoférovania

Policajná hliadka pri kontrole vodiča zistila, že ich kolegovia dopravní policajti ho riešili v spoločnom konaní celkovo už za deväť skutkov. Medzi nimi bol aj kuriózny prípad, keď tento vodič jazdil na aute Škoda Fabia, ktoré malo fixkami nakreslené kartónové evidenčné čísla.

Policajti mu za viaceré priestupky spáchané v doprave uložili zákaz činnosti viesť motorové vozidlá po dobu štyroch rokov. Navyše mu uložili aj pokutu vo výške 800 eur.

reklama

Dopravní policajti ho tento raz neriešia za priestupok, ale svojím konaním sa už dopustil trestného činu. Poverený príslušník PZ ho obvinil z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a celý prípad rieši v tzv. superrýchlom konaní.

Muž bude až do rozhodnutia súdu umiestnený v policajnej cele. V zmysle zákona mu môže hroziť trest odňatia slobody na dva roky.

vodič

FB Polícia SR – Trnavský kraj

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku