21.10.2021, meniny má
22. januára 2019

Mladé hádzanárky z HK Slávia Sereď vyhrali dva turnaje a dokázali poraziť silnú konkurenciu

reklama

Minulý víkend mali naše mladé hádzanárky možnosť zmerať si sily s ďalšími silnými súpermi v dvoch turnajoch. Najmenšie dievčatá z prípravky cestovali do Štúrova a staršie žiačky zabojovali o prvenstvo pre svoj domáci klub HK Slávia Sereď v Memoriáli Jozefa Horvátha.

Memoriál Jozefa Horvátha

Tretia januárová nedeľa sa v Seredi niesla v znamení hádzanej. Seredská hádzanárska komunita si uctila pamiatku dlhoročného trénera a niekdajšieho prezidenta klubu HK Slávia Sereď JUDr. Jozefa Horvátha a na jeho počesť klub usporiadal medzinárodný turnaj starších žiačok. Na otvorení turnaja sa zúčastnila aj jeho manželka Vierka Horváthová, ktorá sa ujala aj odovzdávania cien. Pozvanie na kvalitný turnaj prijali aj družstvá z Českej republiky: HK Hodonín a HC Ostrava-Hrabůvka. Všetky družstvá boli rozdelené do dvoch skupín a v ďalšej fáze hrali o celkové umiestnenie v turnaji.

Do skupiny A boli vyžrebované družstvá HC Sporta Hlohovec, HK Hodonín a domáca HK Slávia Sereď. V prvom zápase si seredské hádzanárky po dobrom výkone poradili so silnými súperkami z Hlohovca, ktoré dokázali poraziť výsledkom 16:10. Víťazstvo v skupine potvrdili naše dievčatá veľmi jasnou výhrou nad Hodonínom 26:9. V skupine B potvrdilo úlohu favorita družstvo MHK Bytča, ktoré zvíťazilo nad HC Hrabůvka aj nad silným MŠO Štúrovo.

Vo finále teda proti sebe nastúpili neporazené družstvá Bytče a Serede. Domáce publikum si jednoznačne prialo víťazstvo, aby si aj takýmto úspechom mohli uctiť pamiatku skvelého človeka. Mladé Slávistky od začiatku diktovali tempo a priebeh zápasu. Polčas vyhrali s náskokom 8:4. V druhom polčase kontrolovali súperky a na palubovke sa postupne objavili všetky domáce hráčky. Našim dievčatám sa nakoniec podarilo vyhrať 17:12 a odniesli si celkové prvenstvo z tohto memoriálu.

SEREĎ: E. Očenášová, E. Javorová – J. Osazee 14, L. Nagyová 12, K. Malá 20, J. Malá 3, K. Szilvasiová 3, S. Tóthová 3, K. Chrupková 1, L. Slobodová 1, V. Žáková 1, T. Lehocká 1. Tréner M. Novák.

Turnaj prípraviek HK Slávia Sereď v Štúrove

V sobotu 19. januára vycestovala naša prípravka na turnaj do Štúrova. V konkurencii Nových Zámkov, Svodína a domáceho Štúrova si HK Slávia dokázala vybojovať prvé miesto.  Prvý zápas nevyšiel podľa ich predstáv a nešťastne prehrali s Novými Zámkami 13:14. V druhom zápase však HK Slávia Sereď nedala šancu domácim hráčkam a jednoznačne ich porazili v pomere 20:10. V poslednom zápase turnaja seredské dievčatá zabojovali a poradili si aj s tímom zo Svodína a zvíťazili 8:5. Sobotu si navyše spestrili výletom do historického Ostrihomu a dievčatá si tak mohli vychutnávať prvenstvo v turnaji.

Ďalšie výsledky: Svodín – Nové Zámky 8:2, Svodín – Štúrovo 7:7, Štúrovo – Nové Zámky 11:7.

Zostava HK Slávia Sereď: M. Gálová, L. Turiničová – A. Póšová, N. Borkovičová, L. Fogelová, B, Nagyová 9, L. Ončová 4, P. Hubináková 2, E. Fogelová 19, A. Šimášková, E. Bosá, B. Sokolová 7.

Tréneri: J. Vavrinec, M. Ončo.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku