23.07.2024, meniny má
6. mája 2024

Mladší aj starší žiaci basketbalového klubu BK Lokomotíva Sereď majú za sebou koniec sezóny. Hráči aj tréner zhodnotili, ako prebiehala

Mladší aj starší žiaci basketbalového klubu BK Lokomotíva Sereď majú za sebou koniec sezóny. Hráči aj tréner zhodnotili, ako prebiehala
Zdroj: Karin Henčeková
reklama

Prečítajte si ako sa k uplynulej basketbalovej sezóne vyjadrili hráči z kategórie mladších aj starších žiakov, ako aj samotný tréner družstva.

Vyjadrenie trénera Mateja Grila:

V sobotu 27. apríla 2024 sme odohrali s kategóriou U13 posledné ligové zápasy tejto sezóny. Môžem potvrdiť, že sme sa od začiatku sezóny posunuli a zdokonalili. Zameriavali sme sa na dobiehanie zmeškaných vecí. Mali sme to ťažké, ale nevzdali sme to ani po zápasovo nepriaznivej sezóne. Podarilo sa nám vyhrať len pár zápasov, no to nebolo cieľom tejto sezóny. Cieľ bol dobehnúť zameškané a naskočiť na rozbehnutý vlak, ktorý sme v minulých sezónach zmeškali. Myslím, že sa nám to podarilo.

Hráčom ďakujem za sezónu, ktorá nebola psychicky ľahká, že to zvládli a posunuli sa na nový basketbalový level. Ďakujem rodičom za podporu počas celej sezóny.

Zdroj: Karin Henčeková

reklama

Vyjadril sa aj Lukáš Kalinay:

„V sezóne sa nám moc nedarilo, ale napriek tomu sme sa stále snažili. Mali sme veľmi veľa ligových, ale aj prípravných zápasov. Ligové zápasy sme väčšinou prehrávali, ale stále sme mali nádej posúvať sa ďalej. V tíme sa podporujeme a učíme sa stále nové veci, ako medzi sebou spolupracovať. V našom tíme je veľa dobrých hráčov, ktorí sa chcú stále posúvať. Počas sezóny prišli, ale aj odišli hráči. Postupne si na seba musíme zvykať a sledovať sa kto ako hrá, kedy prihráva a kto je v čom dobrý.

Za to, čo vieme vďačíme trénerom a asistentom, ktorí sa stále snažia i keď sa nám nie vždy chce. Ďakujeme im za motiváciu, ale aj za posúvanie sa neustále ďalej. Koniec sezóny vždy oslavujeme a tešíme sa opäť na ďalšiu. Verím, že do novej sezóny vstúpime s nadšením odhodlaním vyhrať všetky zápasy. Som vďačný za možnosť byť súčasťou tohto klubu.“

Tréner: Matej Grill
Asistent: Tibor Kiss

hráči

Zdroj: Karin Henčeková

V stredu 1. mája 2024 ukončil klub sezónu aj s kategóriou U15 barážovým zápasom o postup na majstrovstvá Slovenska. Napriek ich veľkej snahe sa im to žiaľ nepodarilo.

Vyjadrenie trénera:

„Mali sme počas celej sezóny rôzne priebehy zápasov. Ťažšie, kde sme prehrávali o 60, alebo ľahšie a vyhrávali o 60. Počas celej sezóny sme odohrali v lige 4 vyrovnané zápasy a mimo ligy 3. Mali sme však o to viac šancí vylepšiť a zdokonaliť našu hru, herné vystupovanie a taktiku či už tímu alebo jednotlivcov. V tomto tíme sú stále zaujímavé mená ktoré môžu bojovať o kvalitnú basketbalovú kariéru na profesionálnej úrovni. Niektorí na tom intenzívne pracujú a niektorí si sami pred sebou zatvárajú dvere. Pre hráčov to bola ale aj tak veľmi intenzívna a zaujímavá sezóna, v ktorej sme sa posunuli na iný level basketbalu.

Chcel by som sa poďakovať hráčom za skvelú sezónu, za ich tréningové a zápasové nasadenie a prístup k nim. Poďakovanie taktiež patrí aj rodičom, bez ktorých by táto sezóna nebola možná. Ďakujem všetkým za podporu počas celej sezóny,“ uviedol tréner Matej Grill.

Zdroj: Karin Henčeková

Hodnotenie od Tomáša Hatnančíka:

„Sezónu hodnotím pozitívne, aj napriek tomu, že sme začali slabšie. Predsa len sme spolu hrali prvú sezónu, čo sa ukázalo aj na výsledkoch. Počas sezóny sme sa zohrali a v silver skupine sme podávali solídné výkony, ale na súpera v barážových zápasoch sme nestačili. Chcel by som sa menom celej U15 poďakovať trénerom, Matejovi Grillovi a Tiborovi Kissovi, za skvelý coaching a obetavosť počas celej sezóny. Ideme na sebe ďalej pracovať.“

Tréner: Matej Grill
Asistent: Tibor Kiss

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroje: Karin Henčeková
Zdieľať na Facebooku