27.04.2024, meniny má
13. júna 2023

Mladšie žiačky v hádzanej získali ďalší úspech. Na Slovak Open Handball 2023 po odohratých zápasoch skončili piate na Slovensku

Zdroj: Milan Novák/ FB HK Slávia Sereď

Hádzanárky zo Serede si pripísali ďalší úspech na svoj účet. Na Slovak Open Handball 2023 si dalo uplynulý víkend stretnutie 23 najlepších družstiev mladších žiačok v hádzanej.

Mladšie žiačky po odohratých zápasoch skončili piate na Slovensku, čo je vynikajúci úspech.

Družstvá hrali o umiestnenie

Družstvá sa stretli najskôr v šesťčlenných skupinách, z ktorých prvé dve postúpili do štvorčlennej skupiny, kde sa zaratúvali vzájomné zápasy a po ukončení zápasov hrali družstvá o umiestnenie.

Mladé Seredčanky hrali v piatok najskôr s dievčatami Šale A 16: 7 a Čadcu 21: 8. V sobotu v dôležitom zápase zvíťazili nad Modrou 16:13, aby v ďalšom zápase po rozpačitom výkone prehrali s Partizánskym 10:15.

Táto prehra dievčatá veľmi mrzela, lebo ich stála postup medzi najlepšiu štvorku. V ďalšom zápase so Stupavou dostali väčší priestor na palubovke aj mladšie dievčatá a potešila ich výhra 22:13.

Vo štvorčlennej skupine si ešte vo večerných hodinách poradili vo vyrovnanom zápase 15: 8. V nedeľu ráno sa stretli s dievčatami Malacky/Rohožník. Favorita prekvapili svojou nápaditou hrou a polčas vyhrali o 2 góly.

Dievčatá sa utvrdili v tom, že môžu vyrovnať zápasy s každým súperom. Druhý polčas vypustili, aby si šetrili sily na zápas o celkové piate miesto, takže prehra 10:15 dievčatá nemusela mrzieť.

Súboj o 5. miesto

V súboji o 5. miesto zápas rozhodli v prvom polčase, keď súpera navodili robiť chyby a čo prešlo ďalej, to chytila vynikajúca N. Chynoradská, ktorá v zápase chytila súperkám všetkých päť 7-metrových hodov.

V druhom polčase sa postupne dostali na hru všetky mladučké hádzanárky a výsledok 20:8 bol na svete.

Poradie prvých družstiev: 1. DAC Dunajská Streda A, 2. HK Duslo Šaľa B, 3. Strojár Malacky/Rohožník, 4. Slávia Partizánske, 5. HK Slávia Sereď. 7. HK Zemplín Trebišov atď.

Reprezentovali nás: N. Chynoradská, A. Sojková – E. Chynoradská, L. Fogelová, Z. Sojková, T. Sojková, N. Štrbová, L. Kreháková, K. Bédiová, E. Gejdošová, M. Husárová, J. Chudáčiková, E. M. Holičková, K. Miklošíková, T. Hercegová

Tréneri: Mgr. Milan Novák, Mgr. L. Sojka

Zdroj: Milan Novák

Zdroje: Milan Novák, FB HK Slávia Sereď