01.10.2022, meniny má
23. augusta 2022

Mlynárska ulica v Seredi sa dočkala rekonštrukcie. Jej oprava by mala trvať trinásť týždňov

Mlynárska ulica v Seredi sa dočkala rekonštrukcie. Jej oprava by mala trvať trinásť týždňov
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Ako v každom meste, aj v Seredi prebieha pravidelná údržba miestnych komunikácií. Každý rok mesto zo svojho rozpočtu vyčlení financie na opravu chodníkov či ciest v jeho správe.

Minulý rok napríklad mesto opravilo tržnicu na Mlynárskej ulici. Teraz prišiel čas na opravu ďalšej časti. Informácie priniesla Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta.

Ďalšie rekonštrukcie ciest a chodníkov v Seredi

Vďaka tipom na lokality, ktoré potrebujú opravy a kvôli postupnému pribúdaniu financií, sa pristupuje k ich opravám postupne. Vďaka tomu sa po rekonštrukcii mestského trhoviska začína rekonštruovať Mlynárska ulica.

Ako vysvetlil pre Seredské novinky vedúci oddelenia rozvoja mesta Sereď Marián Šišo: „O tom, že rekonštrukcia týchto ciest bude potrebná, sa vedelo už pri projektovaní samotnej tržnice. Avšak rozpočet nepustí. Môžeme sa pustiť do takého objemu prác, na aký máme vyčlenené financie, a tak sa Mlynárska ulica dostáva na rad až v aktuálnom roku.“

reklama

V rámci rekonštrukcie pôjde o výmenu zničených betónových povrchov za asfaltové. Taktiež sa nezabúda na obnovu parkovacích miest, ktorých pribudne asi šesť. Časť betónovej plochy pri športovej hale bude nahradená zelenou plochou.

Podľa plánu sa nezabúda na výsadbu zelene. Tá by mala pribudnúť neskôr. Marián Šišo dopĺňa, že kvôli zmene nivelety, teda výšky osadenia vozovky, bude zrealizovaná aj rekonštrukcia vjazdov k súkromným domom.

Cyklisti si tiež prídu na svoje. Pre nich pribudne cesta so značkami, ktoré informujúcich o priestore vyhradenom len pre nich. Pribudnú od Školskej ulice smerom k hrádzi. Marián Šišo objasňuje situáciu:

Prepojenie hrádze s mestom bolo plánované od samotného začiatku projektu a situáciu sme konzultovali aj s aktívnymi občanmi mesta, ktorí sa venujú problematike cyklodopravy. Pôvodne plánované segregované cyklocesty sme však kvôli zmene legislatívy museli modifikovať. Podľa zákonom stanovených technických noriem nakoniec nebola možnosť osadenia plnohodnotnej cyklocesty alebo cyklokoridoru, s čím bolo v pôvodnej dokumentácii rátané.“

Za rekonštrukciu Mlynárskej ulice trvajúcej trinásť týždňov zaplatí mesto približne 305-tisíc eur. Marián Šišo spomína, že mesto bude informovať majiteľov zaparkovaných áut o termínoch prác prostredníctvom lístočkov za stieračmi áut. Spolu s tým prosia obyvateľov o trpezlivosť a porozumenie.

V prípade akýchkoľvek otázok sa môžu ozvať telefonicky alebo osobne na mestskom úrade. Návštevníci tržnice si ju budú môcť užiť počas rekonštrukčných prác bezo zmeny a v piatok s obmedzením.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku