25.09.2023, meniny má
19. augusta 2022

Trnavská župa získala financie na výstavbu ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály. Trasa povedie zo Šúroviec až po most v Siladiciach

Trnavská župa získala financie na výstavbu ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály. Trasa povedie zo Šúroviec až po most v Siladiciach
Zdroje: megaubytovanie.sk/mapio.net
reklama

Trasa Vážskej cyklomagistrály sa rozšíri o ďalší úsek, ktorý povedie zo Šúroviec až po most v Siladiciach. Výstavba nadviaže na plánovanú 1,7-kilometrovú trasu zo Serede do Šúroviec.

Trnavský samosprávny kraj uspel so svojou žiadosťou a na výstavbu sa tak podarilo získať nenávratný finančný príspevok. Z Integrovaného regionálneho operačného programu župa získala 1,2 milióna eur.

Kedy bude výstavba hotová?

Trnavská župa naďalej pripravuje žiadosti na eurofondy, vďaka ktorým by dokázali osemkilometrovou trasou spojiť Šúrovce, Horné Zelenice a Hlohovec. Na projekte, ktorého súčasťou budú aj doplnkové prvky, sa župa podieľa päťpercentným spolufinancovaním.

„Uspeli sme so žiadosťou o eurofondy na výstavbu ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály. Doposiaľ sme získali dva milióny eur na výstavbu troch úsekov tejto nadregionálnej trasy v celkovej dĺžke 11 kilometrov.

reklama

Najnovšie nám bolo schválených 1,2 milióna eur, za ktoré postavíme 5,4 kilometra dlhú časť zo Šúroviec po most v Siladiciach. Plynulo tak nadviažeme na 1,7-kilometrovú trasu zo Serede do Šúroviec, ktorú plánujeme postaviť ešte tento rok,“ ozrejmil trnavský župan Jozef Viskupič.

Výstavba úseku Vážskej magistrály by sa mala začať po ukončení verejného obstarávania, a to na jar budúceho roka. Hotová by mohla byť nasledovne o päť mesiacov.

Trasa bude plne vybavená potrebnými prvkami

Súčasťou výstavby bude, samozrejme, pokrytie povrchu asfaltom a osadenie príslušného dopravného značenia. Cyklisti si budú môcť oddýchnuť na cyklistickom odpočívadle, ktoré bude vybavené hromozvodom, drevenými stojanmi, lavičkami a informačnou tabuľou. Chýbať nebude ani počítadlo cyklistov.

Trnavský samosprávny kraj taktiež plánuje vybudovať cyklotrasu od automobilky Stellantis do Zavara a následne do Šúroviec, vďaka čomu by sa Trnava pripojila na Vážsku magistrálu.

Zdroj: TTSK

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: trnava-live.sk
Zdieľať na Facebooku