13.08.2022, meniny má
1. júla 2022

MMA bojovník Roman Paulus z Paty sa postaví proti Davidowi Karetovi v ďalšom turnaji OKTAGON 34. Odohrá sa na pražskej Štvanici už tento mesiac

MMA bojovník Roman Paulus z Paty sa postaví proti Davidowi Karetovi v ďalšom turnaji OKTAGON 34. Odohrá sa na pražskej Štvanici už tento mesiac
Zdroje: ig Roman Paulus/ FB OKTAGON MMA
reklama

Mladý bojovník MMA Roman Paulus z Paty, ktorému sa podarilo zvíťaziť aj v reality show Oktagon Výzva, si už čoskoro zmeria sily s Dawidom Karetom. Napínavý boj sa odohrá na turnaji roku – OKTAGON 34. už 23. júla 2022 pod otvoreným nebom na pražskej Štvanici.

Mladý bojovník zbiera jeden úspech za druhým a počas svojej kariéry sa dokázal vyšplhať k tým najlepším fighterom. V českej klietke bude súťažiť vo svojej kategórii s názvom featherweight.

Diváci sa majú na čo tešiť

Hlavným bojom OKTAGONU 34 bude zápas medzi hviezdnymi menami bojového umenia, a to Karlosom „Terminátorom“ Vémolom a Aleksandrom Iličom. Titul Oktagon MMA Vémolovi už v minulosti patril, avšak prišiel oň po stretnutí s Milanom Ďatelinkom.

O opasok chce preto zabojovať po prestúpení do poloťažkej váhy znova. Svoju top formu potvrdil aj na predchádzajúcom turnaji Oktagon 33 vo Frankfurte, kde zápas s Michalom Pasternakom ukončil za necelé štyri minúty.

reklama

Do brán klietky vojde aj Matúš Kohout, ktorý sa v súboji o možného budúceho vyzývateľa titulu postaví proti bývalému šampiónovi ľahkej váhy Mateuszovi Lagierskiemu. Zaujímavý bude aj zápas v kategórii ťažkých váh. Nemeckú hviezdu „Bossa“ Moeila sa bude snažiť zdolať neskutočne silný a obľúbený „Grizzly“ Kimballa.

Zoznam všetkých zápasov si môžete pozrieť na nasledujúcej FIGHTCARD, ktorá potvrdzuje, že OKTAGON 34 bude turnajom, ktorý by si nemal nechať ujsť žiaden nadšenec MMA.

Zdroj: OKTAGON MMA

Patrí mu titul víťaza Oktagon Výzvy

Roman Paulus sa bojovému športu MMA venuje už vyše šesť rokov. Za tú dobu si na scéne stihol vybudovať meno úspešného bojovníka, ktorý sa postavil proti menám ako Peter Gabal, Tomáš Zajac a Karol Kutyla.

„K bojovým športom som sa dostal už ako malé dieťa, kedy som nejaký čas aktívne boxoval. Prešiel som si rôznymi športmi, ako futbal, ping-pong či kulturistika… ale všetko ma po čase prestalo baviť a k srdcu mi bolo najbližšie MMA. Tu som sa našiel a tým žijem,“ povedal Paulus pre 7sport.sk.

Trénovať ho môžete vidieť v Spartakus Fight Gyme v Trnave pod vedením fenomenálneho zápasníka, ktorého isto všetci poznáte – Attilu Végha. „Robí ma to šťastným a je to už mojou životnou súčasťou. Nevedel by som si predstaviť, keby netrénujem,“ dodal v minulosti pre naše médium.

Jedným z jeho najväčších úspechov bolo víťazstvo Oktagon Výzvy na titulovom zápase Oktagon 20, kedy premohol svojho súpera Zajaca. Napriek tomu, že prvé kolo mal väčšiu prevahu Zajac, sa Paulusovi podarilo prebrať vedenie a zvíťaziť na body.

Bojovú smršť môžete vidieť aj na vlastné oči na Ostrove Štvanice, a to rovno pod holým nebom. Lístky sú už v predaji v sieti Ticketportal SK.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB OKTAGON 34: Štvanice, fightlive.sk
Zdieľať na Facebooku