24.06.2024, meniny má
20. mája 2024

Mobilnej kvapky krvi sa zúčastnilo 27 záujemcov o darcovstvo. Aj vďaka odberu primátora sa vyzbieralo viac ako 11 litrov krvi

Mobilnej kvapky krvi sa zúčastnilo 27 záujemcov o darcovstvo. Aj vďaka odberu primátora sa vyzbieralo viac ako 11 litrov krvi
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Sme hrdí na to, že aj v Seredi sa nájdu ľudia, ktorí chcú a idú darovať krv. Mnohí ľudia si často neuvedomujú, že darcovstvo môže zachrániť ľudský život a každá kvapka ľudskej krvi je potrebná.

Darovanie krvi si ako dobročinná aktivita získala srdcia mnohých občanov a možno ju už pokladať za tradičný a ušľachtilý skutok. Zapojiť sa do môže každý Seredčan spĺňajúci podmienky pre darovanie krvi.

Darovali životne dôležitú tekutinu

Ako uviedlo mesto Sereď na svojej Facebook stránke, počas pondelkovej mobilnej kvapky krvi prišlo s dobrým úmyslom podeliť sa o najvzácnejšiu tekutinu až 27 záujemcov. Z nich bolo úspešne pripustených darovať krv 25 osôb.

V spolupráci s pracovníkmi z Nemocnice Agel Komárno sa tak podarilo vyzbierať viac ako 11 litrov krvi.

reklama

„Mobilného odberu krvi sa dnes opakovane zúčastnil aj primátor mesta Sereď a niektorí zamestnanci mestského úradu. Do komunity dobrovoľných darcov krvi v Seredi sa pripísali aj štyria prvodarcvia! Dvaja zúčastnení darcovia sa zasa zúčastnili darovania po 15-tich a po 20-tich rokoch,“ informovalo mesto.

Toto množstvo darovanej krvi jednoznačne stojí za slová vďaky. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a obetovali nielen svoj čas a energiu na to, aby nimi darovaná krv mohla pomôcť ďalším.

Vedenie mesta taktiež uviedlo, že pokračovanie tejto šľachetnej aktivity je bude na ďalšej mobilnej kvapke krvi v pondelok 22. júla 2024.

mobilnej

Zdroj: FB Mesto Sereď

Zdroje: Mesto Sereď, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku