13.08.2022, meniny má
19. mája 2022

Na Ramene boli osadené informačné tabule o rybách. Nájdete na nich aj mapy seredských rybárskych revírov

Na Ramene boli osadené informačné tabule o rybách. Nájdete na nich aj mapy seredských rybárskych revírov
Zdroj: srzsered.sk
reklama

História seredského rybárstva siaha celkom ďaleko. Už v počiatkoch vzniku Československej republiky sa začalo využívať právo majiteľov pozemkov na rybolov.

Za poplatok dávali do užívania pobrežné úseky vytvárajúcim sa združeniam, urbariátom či spolkom na odlov a lov rýb na úseku Váhu od Hlohovca po Neded. Až 7. apríl 1943 je však považovaný za dátum založenia Ľudového rybárskeho spolku v Seredi.

Rybári svoje revíry zveľaďujú

V Seredi máme naozaj veľké množstvo rybárov. Väčšina z nich nezaháľa a o seredské rybárske revíry sa aj príkladne stará. Pravidelne sa pri všetkých revíroch konajú brigády, počas ktorých čistia okolie našich vôd.

Vodné toky a v prvom rade náš Váh a jeho ramená predstavujú nielen pre Sereď nenahraditeľné prírodné bohatstvo, a preto by ich kvalita nemala byť ľahostajná nielen rybárom, ale vlastne nikomu z nás. Často sú však tieto toky a ich zákutia zbytočne znečisťované skládkami odpadu, ktoré zároveň ohrozujú prirodzené biotopy a okolité rastliny a živočíchy.

reklama

Aj preto sú vo všetkých revíroch brigády, do ktorých sa zapájajú najčastejšie rybári a ich rodinní príslušníci. Častokrát vynášajú aj nebezpečný odpad, ktorý na takéto miesta naozaj nepatrí.

zdroj: srzsered.sk

zdroj: srzsered.sk

Nové informačné tabule s nákresmi

Včera boli na Ramene v Hornom Čepeni osadené informačné tabule. Nájdete na nich základné informácie o vybraných druhoch rýb, ktoré žijú v našich vodách.

Taktiež si tu môžete pozrieť mapu, na ktorej sú vyobrazené všetky revíry, ktoré obstaráva, zarybňuje a čistí SRZ MsO Sereď. 

Zdroj: srzsered.sk

Zdroj: srzsered.sk

Zdroj: srzsered.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: srzsered.sk
Zdieľať na Facebooku