25.09.2023, meniny má
27. septembra 2022

Na Slovensku pribudne nové rockové rádio. Na jeho sound dizajne sa podieľal seredský gitarista Jimi Cimbala

Na Slovensku pribudne nové rockové rádio. Na jeho sound dizajne sa podieľal seredský gitarista Jimi Cimbala
Zdroj: FB Rádio Rock/FB Jimi Cimbala
reklama

Po ukončení vysielania Rádia Anténa Rock v októbri 2021 zostali slovenskí milovníci rocku bez rádia, ktoré by vysielalo rockovú hudbu. Takmer do roka a do dňa sa však podarilo rozbehnúť nové rockové rádio. Už 3. októbra 2022 o 6.00 hod. tak štartuje Rádio ROCK s poriadnymi rockovými hitmi.

V rámci FM pásma budú vysielať v Bratislave a Trenčíne na frekvencii 100,3 MHz a cez digitálne vysielanie DAB+ bude Rádio ROCK pokrývať polovicu Slovenska. Súčasťou vysielania bude aj online verzia na webe radiorock.sk. Informovali o tom na facebookovej stránke rádia.

Jimi Cimbala ako tvorca sound dizajnu

Ako už bolo spomenuté, rádio bude vysielať v FM pásme na 100,3 MHz z Bratislavy a Trenčína. Taktiež nesmie chýbať online stream, ktorý nájdete na tomto odkaze.

V rámci programu si poslucháči môžu vychutnať rannú show s Tomaggiom a Ľubou Tomášikovou a popoludní si užijú program so Sifonom. Počas celého dňa bude poslúchačov sprevádzať hlas herca Roba Rotha. Ten ozrejmil, prečo Slovensko potrebuje rockové rádio.

reklama

Súčasťou vysielania každého rádia sú rôzne zvučky, jingle a podmazy. Pre nové Rádio ROCK ich vytvoril známy Seredčan Jimi Cimbala.

Ako Jimi spomína na svojom Facebooku„Slovensko bude mať znova svoje rockové rádio a som veľmi vďačný za ponuku vytvoriť jeho sound design. Verím, že sa Vám moje zvučky, jingle a podmazy budú páčiť a prispejú k vytvoreniu tej správnej rockovej atmosféry, ktorá v našom éteri chýbala.“

Zdroj: FB Rádio Rock

Zdroj: FB Rádio Rock

Zdroj: FB Rádio Rock

Zdroj: FB Rádio Rock

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Rádio ROCK, radiorock.sk, FB Jimi Cimbala
Zdieľať na Facebooku