08.12.2023, meniny má
8. marca 2023

Na zabezpečovanie poriadku bude s mestskou políciou tento rok dozerať o 23 kamier viac. Dve sú osadené aj v Zámockom parku

Na zabezpečovanie poriadku bude s mestskou políciou tento rok dozerať o 23 kamier viac. Dve sú osadené aj v Zámockom parku
Zdroje: seredsity.sk/FB Mestská polícia Sereď
reklama

Počas viac ako 30-ročného fungovania Mestskej polície v Seredi sa toho zmenilo mnoho. Príslušníci MsP síce menili napríklad aj svoje sídlo, ale čo sa nezmenilo, je ich odhodlanie strážiť dodržiavanie verejného poriadku.

Doba však od ich počiatkov pokročila v mnohých smeroch. Preto príslušníci mestskej polície určite uvítajú viac ako dve desiatky nových kamier, vďaka ktorým budú môcť ešte dôkladnejšie dohliadať na všetko, čo sa v meste deje.

Rozšírenie kamerového systému

Aktuálne je v kamerovom systéme mestskej polície pripojených cez 110 kamier rozmiestnených po celom meste. Nielen verejnosť však určite ocení fakt, že MsP Sereď plánuje tento počet v roku 2023 navýšiť.

Pribudnúť má spolu minimálne 23 kamier, ktoré zabezpečia lepší prehľad o dodržiavaní verejného poriadku na území mesta. Prvých sedem kamier bude osadených nasledovne:

reklama
  • dve kamery v areáli Zámockého parku,
  • pri svetelnej križovatke Lidl,
  • pri svetelnej križovatke Hutník,
  • pri vstupe od Dolnej Stredy,
  • na ul. Š. Moyzesa,
  • na Garbiarskej ul. pri hrádzi za „Kamenáčom“.
kamier

Zdroj: FB Mestská polícia Sereď

Kamery sú v meste už cez dvadsať rokov

Mestská polícia využíva monitorovací bezpečnostný systém na ochranu života, zdravia a majetku občanov, ako aj iných návštevníkov mesta Sereď. Tieto kamery sú umiestňované predovšetkým na miestach, kde je potrebné pôsobiť preventívne na potencionálnych páchateľov deliktov.

Medzi najčastejšie páchané delikty patria vreckové krádeže, porušovanie dopravných predpisov, vandalizmus, poškodzovanie historických pamiatok a iných objektov v meste, ale aj rušenie verejného poriadku, nočného kľudu a iné trestné činy.

Začiatky bezpečnostných kamier v meste siahajú do roku 2002. V tom čase bola v rámci prvej etapy nainštalovaná iba jedna kamera na svetelnej križovatke.

V roku 2003 poslanci schválili dve nové kamery na Námestí slobody a Námestí republiky. Prelomovým bol rok 2013, kedy bola na MsP zriadená chránená dielňa určená na monitorovanie kamerového systému.

Zdroj: FB Mestská polícia Sereď

Zdroj: seredsity.sk

Zdroje: FB Mestská polícia Sereď, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku