19.04.2024, meniny má
18. marca 2023

Na ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi pribudnú nové triedy. Vytvoria ich zo školských nájomných bytov

Na ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi pribudnú nové triedy. Vytvoria ich zo školských nájomných bytov
Zdroje: seredsity.sk/ZŠ Juraja Fándlyho
reklama

Základná škola Juraja Fándlyho sa môže pýšiť veľmi dobrým materiálovým, priestorovým a technickým vybavením, ktoré slúži žiakom i učiteľom pri zabezpečovaní vzdelávania.

Dennodenne sa tu využívajú jazykové laboratóriá, počítačové učebne, multimediálna učebňa, biochemické, fyzikálne a technické laboratóriá, čitáreň, telocvične, športový areál a multifunkčné ihrisko. Pribudnúť majú aj dve nové triedy.

Školské byty sa stanú triedami

Podľa informácií uverejnených na webových stránkach TASR plánuje mesto Sereď zmeniť súčasné využitie školských nájomných bytov na Základnej škole Juraja Fándlyho.

Vzniknúť z nich majú až dve nové triedy práve pre jednu z najväčších základných škôl v Galantskom okrese. V súčasnosti navštevuje ZŠ J. Fándlyho okolo 690 žiakov.

reklama

Ako uvádza TASR, mesto pripravilo projekt, ktorý škole umožní vyučovať namiesto v 28 súčasných triedach v dvoch ďalších.

„Náš projekt má hodnotu 270 000 eur, kde hlavným zdrojom financovania sú grantové schémy Európskej únie. V projekte sú zarátané aj opatrenia na zníženie energetickej náročnosti školskej budovy pomocou inštalácie fotovoltických panelov, a tiež výmena čerpadla bazéna,“ uviedla podľa TASR hovorkyňa mesta Zuzana Slahučková.

Podľa hovorkyne Slahučkovej má mesto už vyriešenú aj situáciu s nájomníkmi, ktorí obývali školské byty. Tých mesto vysťahovalo a poskytlo im iné náhradné byty vo svojom vlastníctve.

byty

Zdroj: seredsity.sk

Zdroje: teraz.sk, zsjurajafandlyhosered.org
Zdieľať na Facebooku