24.02.2024, meniny má
6. marca 2023

Rozmýšľate, na ktorú školu zapíšete vášho prváka? Nazrite do života ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi počas Dňa otvorených dverí

Rozmýšľate, na ktorú školu zapíšete vášho prváka? Nazrite do života ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi počas Dňa otvorených dverí
Zdroje: seredsity.sk/FB ZŠ Juraja Fándlyho Sereď
reklama

Nástup do základnej školy je pre prvákov a rodičov významnou udalosťou, ktorá so sebou prináša niekoľko dôležitých rozhodnutí. Pokiaľ uvažujete nad výberom ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi, máte jedinečnú príležitosť nazrieť do života školy na Dni otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v sobotu 18. marca 2023.

Škola otvorí svoje brány v čase od 9.00 hod. do 12.00 hod., kedy si budete môcť obzrieť moderné priestory a učebne, ako aj získať viac informácií, napríklad o triedach s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka a informatiky.

Na úvod vám pripomenieme dôležité dátumy, ktoré by ste si mali zapísať do kalendára. Elektronické prihlasovanie do 1. ročníka bude spustené v sobotu 1. apríla 2023 o 8.00 hod. Zápis bude následne prebiehať v piatok 28. apríla a v sobotu 29. apríla 2023.

Moderná škola s víziou

ZŠ Juraja Fándlyho sa neustále snaží napredovať a napĺňať tak vízie o kvalitnom vzdelávaní. Môže sa pýšiť prvým miestom v oficiálnom rebríčku škôl INEKO v okrese Galanta, ako aj titulom jedinej Zelenej školy v našom meste.

reklama

Žiaci sa vzdelávajú na vyučovacích hodinách so skúsenými pedagógmi a prostredníctvom školského vzdelávacieho programu „Učíme pre život“.

V siedmom ročníku ich čaká skvelá možnosť voľby medzi nemeckým jazykom a posilnením finančnej gramotnosti. Čakať ich budú inovatívne metódy a formy práce, ako aj blokové, rovesnícke, zážitkové a kooperatívne vyučovanie.

Škola disponuje modernými digitálnymi technológiami a modernými oddychovými zónami, outdoorovou učebňou, jazykovými a troma počítačovými učebňami. Vyučovanie fyziky, chémie, biológie a techniky prebieha v špeciálne vybavených odborných učebniach. Zaujímavosťou je aj multisenzorická miestnosť.

Množstvo aktivít aj mimo vyučovania

Školský klub detí je v prevádzke každý pracovný deň v čase od 6.30 do 17.00 hod. Žiaci si môžu vybrať z bohatej ponuky záujmových krúžkov, ktorých kompletný zoznam nájdete na tomto odkaze.

Ďalšími výhodami školy je aj centrum voľného času, podporný tím pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, detské ihrisko a atletický areál. Športovo nadané deti rozhodne poteší krytá plaváreň, fitpark, multifunkčné ihrisko a výuka telesnej výchovy v dvoch telocvičniach a posilňovni.

Zdroj: ZŠ Juraja Fándlyho

Rozšírené vyučovanie anglického jazyka

Pokiaľ máte záujem o triedu s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka alebo s rozšírením vyučovaním informatiky –programovania, nezabudnite túto voľbu označiť v elektronickej prihláške do 1. ročníka.

Trieda s rozšírením vyučovaním anglického jazyka ponúka už na prvom stupni jeho posilnené vyučovanie, počas ktorého zažije vaše dieťa vyučovanie zážitkovou a hravou formou. Venovať sa im budú skúsení pedagógovia s praxou v jazykových školách.

Vďaka metóde CLIL (Content and Language Integrated Learning) sa budú žiaci stretávať s anglickým jazykom aj na ďalších predmetoch, čím si ho osvoja intuitívnejším spôsobom. Pokiaľ sa rozhodnete pre túto špeciálnu triedu, nečakajú vás žiadne ďalšie poplatky.

Trieda pre mladých programátorov

Vybrať si môžete tiež triedu s rozšíreným vyučovaním informatiky – programovania, s posilneným vyučovaním tohto predmetu na prvom stupni. Aj v tomto prípade žiaci zažijú vyučovanie zážitkovou a hravou formou.

Získajú jedinečnú príležitosť učiť sa s robotmi EMA, EMIL a PHOTON a tiež budú pracovať s modernými technológiami. Vďaka tomu sa budú môcť naučiť tvoriť animácie, videá a mnoho ďalšieho už v útlom veku.

Zdroj: ZŠ Juraja Fándlyho

Príďte a presvedčte sa samy

Nezabudnite využiť poslednú možnosť prihlásiť sa na otvorené hodiny anglického jazyka a informatiky. Pre viac informácií sledujte ZŠ Juraja Fándlyho na ich oficiálnej FB stránke alebo na Instagrame. „Už teraz sa tešíme na Vašu návštevu,“ doplnila škola na záver.

Zdroj: FB ZŠ Juraja Fándlyho Sereď

Zdroj: FB ZŠ Juraja Fándlyho Sereď

Zdroj: FB ZŠ Juraja Fándlyho Sereď

Zdroj: FB ZŠ Juraja Fándlyho Sereď

Zdroje: FB ZŠ Juraja Fándlyho Sereď, zsjfandlyho.edupage.org
Zdieľať na Facebooku