26.09.2020, meniny má
reklama
24. marca 2020

Nakupujú dezinfekčné gély vo veľkom aj Seredčania? V Dánsku za dve dezinfekcie zaplatíte 134 eur

Nakupujú dezinfekčné gély vo veľkom aj Seredčania? V Dánsku za dve dezinfekcie zaplatíte 134 eur
Zdroje: pixabay.com/pexels.com
reklama

S panikou, ktorá sprevádza šírenie koronavírusu, ľudia po celom svete vo veľkom nakupujú nielen potraviny a toaletný papier, no predovšetkým dezinfekčné prostriedky rôzneho druhu. Aj v seredských obchodoch miznú dezinfekčné gély rýchlejšie ako teplé rožky. Ak sú regále v obchodoch prázdne, dezinfekciu si môžete vyrobiť aj doma. Vyskúšajte návod, ktorý nájdete v našom staršom článku. Obyčajné mydlo a teplá voda sú však rovnako účinné v boji proti vírusom ako akákoľvek dezinfekcia.

Jeden gél za 5 eur, dva za 134 eur

Jeden supermarket v Dánsku sa prázdne police rozhodol vyriešiť celkom kreatívne. Na regáli s dezinfekciou zákazníkov prekvapil oznam o novej cene dezinfekčných gélov. Kým za jednu fľašku zaplatia normálnu cenu 5,50 eur, dve fľašky ich vyjdú až 134 eur. Nová cenová ponuka bude trvať až do konca epidémie koronavírusu. Má zabrániť jednotlivcom zhromažďovať tento nedostatkový tovar iba pre seba alebo ho skupovať vo veľkom a predávať za niekoľkonásobne vyššiu cenu. Efektívna distribúcia dezinfekčných prostriedkov a ochranných prvkov je v boji proti epidémii veľmi dôležitá. Čím viac ľudí si bude môcť dezinfikovať ruky, tým je menšia pravdepodobnosť, že sa vírus bude šíriť ďalej.

My takýto jednoduchý trik, ktorý v tejto núdzovej situácii zabezpečí spravodlivý prídel pre každého, jednoznačne kvitujeme. A čo si o takýchto opatreniach myslia Seredčania? Do komentárov nám napíšte, či by sa podobné ceny za viac dezinfekčných produktov mali zaviesť aj na Slovensku.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: dobrenoviny.sk, refresher.sk
Zdieľať na Facebooku