22.07.2024, meniny má
21. novembra 2023

Naplňte krabice od topánok drobnosťami a láskou. Vyčarujete tak úsmev na tvári nejednému seniorovi na Slovensku

Naplňte krabice od topánok drobnosťami a láskou. Vyčarujete tak úsmev na tvári nejednému seniorovi na Slovensku
Zdroje: seredsity.sk/kolkolasky.sk
reklama

Viete si predstaviť, akú radosť dokážu urobiť krabice od topánok? Stačí ak ich naplníte potrebnými aj milými maličkosťami, ktoré zaručene vyčaria úsmev na tvári každého seniora.

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. To je názov celoslovenskej kampane, ktorá pomáha už šiesty rok vykúzliť úsmev na tvárach seniorov naprieč Slovenskom.

Hlavnou myšlienkou je urobiť počas vianočných sviatkov radosť osamelým seniorom či priniesť im niečo výnimočné do často stereotypných dní, ktoré strávia aj počas sviatkov sami. Ide o to, postarať sa o milé prekvapenie pre babičky a deduškov a potešiť ich drobnosťou.

Viete kde krabice odovzdať?

Do iniciatívy, ktorej cieľom je potešiť seniorov vo vianočnom období darčekom, sa môžu zapojiť aj Seredčania. Za uplynulých päť rokov fungovania tejto výzvy sa podarilo rozdať už vyše 221 000 krabíc plných lásky. Do zbierky bolo za toto obdobie zapojených 1500 zariadení, vrátane denných stacionárov, hospicov, nemocničných a onkologických oddelení aj samosprávy a ich evidencie osamelých seniorov.

reklama

Pokiaľ by ste sa chceli do iniciatívy zapojiť aj vy v rámci Serede, kontaktovať môžete Zuzanu Bellovičovú mailom zuzbell@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0948 036 239. Krabice plné lásky môžete odovzdať aj na mestský úrad počas úradných hodín v kancelárii prvého kontaktu.

Zdroj: kolkolaksy.sk

Dôležitosť starších v našom živote sa snažíme ukázať aj deťom a mládeži a do tejto iniciatívy sa každoročne zapájajú aj školy. Zbierka trvá od pondelka 20. novembra do 4. decembra 2023.

Do krabíc by sa nemalo vkladať ovocie, otvorené potraviny či otvorená drogériu, veľké veci, lieky, alkohol a podobne. Do krabíc sa naopak odporúča dať niečo teplé, niečo sladké či slané a tiež niečo zo srdca.

Veríme, že sa do iniciatívy zapojí opäť množstvo Seredčanov, ktorí svojou trochou prispejú k dobrej veci. Krajšie Vianoce môžu mať seniori aj vďaka vám. Viac informácií sa dozviete na kolkolasky.sk

krabice

Zdroj: kolkolaksy.sk

Zdroje: kolkolasky.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku