08.12.2023, meniny má
17. marca 2023

Navštívte marcovú Vymínačku kníh, ktorú organizuje KC Priestor. Príďte potešiť seba a zároveň aj niekoho iného

Navštívte marcovú Vymínačku kníh, ktorú organizuje KC Priestor. Príďte potešiť seba a zároveň aj niekoho iného
Zdroje: pexels.com/KC Priestor
reklama

Marec – mesiac knihy. Toto spojenie pozná azda každý z nás. A poznajú ho aj v seredskom KC Priestor, kde si pre vás pripravili knižnú „Vymínačku“.

Či už milujete beletriu, poéziu, encyklopédie, alebo chcete obmeniť knižnicu svojim ratolestiam, na marcovej Vymínačke určite nájdete niečo aj pre seba. Vítaný je každý – aj ten, kto nič neprinesie. Rovnako nie je podmienkou si niečo vziať, keď knižky prinesiete.

Chceli by ste do Vymínačky zapojiť? Je to jednoduché

Stačí, ak preskúmate svoju knižnicu a vyberiete tituly, ktoré by ste radi postúpili ďalším zanieteným čitateľom. V sobotu 25. marca 2023 od 15.00 do 17.00 hod. sa s vybranými knihami zastavte v KC Priestor na Vymínačke, kde vám naservírujú dokonalé 3K – knihy, kávu a koláčiky.

Priniesť so sebou môžete maximálne päť kníh, ktoré chcete posunúť ďalej. Knihy musia byť v použiteľnom stave, teda žiadne tzv. šalátové vydania.

reklama

Potom, ak budete mať záujem, už si len vyberiete novinky do svojej knižnice. Potešte sa pohľadom na to, ako vaše knihy urobia radosť niekomu inému.

Vstupné na Vymínačku je dobrovoľné. KC Priestor bude vďačné za každý jeden príspevok, ktorý im pomôže organizovať rôznorodé podujatia.

Ak náhodou váhate nad tým, kde sa presne KC Priestor v Seredi nachádza, tak je to v priestoroch OC Nova (rovnaká budova ako Kino Nova) na druhom poschodí – nad kaviarňou Libresso, na adrese Dionýza Štúra 759/35, Sereď.

Zdroj: pexels.com

Viac o KC Priestor a Vymínačkách

KC Priestor je seredské komunitno-kultúrne centrum. Ľudia v ňom nájdu možnosť realizovať sa, načerpať novú energiu, spoznať nových priateľov a zároveň rozšíriť svoje vedomosti v oblastiach, o ktoré sa zaujímajú.

Vďaka rozvojovému programu, kultúrnym podujatiam, sídliskovým piknikom alebo príjemným oddychovým večerom buduje komunitu ľudí, ktorí trávia svoj čas zmysluplne a svojou pomocou prispievajú k realizácii originálnych a prospešných projektov v meste. Stavia na troch pilieroch, ktorými sú kultúra, rozvoj a podpora.

Vymínačky sú jedinečné environmentálne a komunitné aktivity, ktoré na mesačnej báze organizujú v seredskom KC PRIESTOR. Vymínačka neformálne vzdeláva verejnosť k uvedomeniu si, že nepotrebujeme plné skrine a všetko, čo vidíme v reklamách a že ak nám duša po niečom piští, náš prvý krok nemusí viesť do obchodného centra.

Na tematických Vymínačkách sa swapuje oblečenie, knihy, potreby pre deti, školské potreby, rastlinky, dekorácie a ďalšie veci, čím neformálne vzdelávajú v oblasti životného prostredia a cirkulárnej ekonomiky. Veci, ktoré z podujatí zostanú, sú adresne darované ďalej, použité na upcykláciu či odložené na ďalšie Vymínačky.

vymínačka

Z podujatia Vymínačka oblečenia. Zdroj: KC Priestor

Zdroje: KC Priestor
Zdieľať na Facebooku