19.05.2024, meniny má
8. apríla 2021

Nazrite do života Cirkevnej ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi prostredníctvom nových videí. Ako využívajú digitálne technológie na vyučovaní?

Nazrite do života Cirkevnej ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi prostredníctvom nových videí. Ako využívajú digitálne technológie na vyučovaní?
Zdroj: YouTube CZŠ Sereď
reklama

Cirkevná ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi pripravuje pre rodičov a budúcich prvákov zaujímavé videá zo života školy, v ktorých nájdete odpovede na všetky vaše otázky. Videopozvánky sú náhradou za osobnú prehliadku, ktorú nie je možné pre súčasné opatrenia uskutočniť. O prvej z nich sme vás informovali v tomto článku, no odvtedy škola stihla natočiť ďalšie dve videá.

Okrem kvalitného vzdelávania podporuje aj dobré hodnoty

V druhej videopozvánke s názvom Spolu rozvíjame talenty škola predstavuje svoje dva nosné piliere – výchovu a hodnoty, ktorým veria, a ktoré preveril čas. Pedagógovia podporujú zdravú súťaživosť, čím sa deti učia tešiť sa aj z úspechov iných. Škola si uvedomuje potrebu vytvárať a udržovať vzájomné vzťahy medzi žiakmi, učiteľmi a rodičmi.

Deti vychovávajú k dobru aj tým, že sa pravidelne zúčastňujú charitatívnych podujatí, ako napríklad Vianočná charita. Tieto skúsenosti následne žiakov formujú ako silné osobnosti, ktoré za dobré skutky neočakávajú žiadnu finančnú odmenu. „Je pre náš dôležité, aby žiaci po skončení štúdia u nás poznali vlastnú hodnotu a zmysel svojej životnej cesty,“ dodali v závere videa.

 

reklama

U žiakov podporujú kritické myslenie

V sérii Učíme srdcom nasleduje tretie video Podporujeme jazykový progres žiakov, v ktorom zistíte, ako vyzerajú hodiny v bilingválnom programe u prvákov. Škola tiež predstavuje svoje ďalšie dva piliere – rozvoj jazykových a komunikačných zručností a digitálne technológie.

Anglický jazyk sa vyučuje hravou formou už od prvého ročníka. „Dnes to veľmi oceňujem. Máme skvelých učiteľov a lektorov Wings,“ povedala samotná žiačka. Medzi nové obsahy vzdelávania patrí aj aplikovaná informatika v 7., 8. a 9. ročníku. Škola nezabúda ani na to, aké dôležité je v súčasnosti vedieť selektovať informácie z médií, čo sa žiaci naučia v 9. ročníku na mediálnej výchove.

Zápis žiakov

Ak vás zaujal moderný systém výučby a pevné tradičné hodnoty, vášho prváka môžete zapísať v nasledujúcich termínoch:

  • 23. apríl 2021 – od 14.00 hod do 18.00 hod.
  • 24. apríl 2021 – od 9.00 hod. do 12.00 hod.

Na výber máte bilingválny, no aj tradičný vzdelávací program. Dieťa pri nástupe na dvojjazyčný program nemusí vedieť anglický jazyk, naučí sa ho počas štyroch rokov na prvom stupni cez iné predmety. Viac informácií o zápise nájdete na tomto odkaze.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: czssered.edupage.org, YouTube CZŠ Sereď
Zdieľať na Facebooku