21.05.2024, meniny má
14. mája 2023

Výbuch plynu v Bielom Kostole neprežil 41-ročný muž, ďalšie tri osoby utrpeli zranenia

Výbuch plynu v Bielom Kostole neprežil 41-ročný muž, ďalšie tri osoby utrpeli zranenia
Zdroj: FB Polícia SR - Trnavský kraj
reklama

V sobotu 13. mája 2023 približne v čase okolo 20.00 hod. otriasol obcou neďaleko Trnavy mohutný výbuch. Podľa prvotných informácií, ktoré neskôr polícia potvrdila, prišlo v Bielom Kostole v úniku plynu.

Na Potočnú ulicu v Bielom Kostole okamžite smerovali všetky záchranné zložky vrátane výškovej techniky, odkiaľ hasiči hasili skryté ohniská požiaru.

Polícia stále vyšetruje príčinu výbuchu

Podľa informácií, ktoré ešte včera večer priniesol portál MY TRNAVA, malo ísť o silnú explóziu, ktorú bolo počuť večer v celej obci. Sklo z okien vyletelo na cestu a výbuch poškodil aj strechu a fasádu bytovky.

„Podľa prvotných informácií malo na hornom poschodí menšej bytovky prísť k výbuchu plynu. Pri incidente utrpel 41-ročný muž zranenia nezlučiteľné so životom. Ďalšieho obyvateľa bytovky museli záchranári s vážnymi zraneniami previesť do nemocnice. Dve osoby utrpeli zranenia, ktoré si vyžiadali jednorazové ošetrenie,“ informovala dnes polícia.

reklama
výbuch

Zdroj: FB Biely Kostol

Prví boli na mieste nešťastia príslušníci PMJ z Trnavy. Tí okamžite začali zraneným osobám poskytovať predlekársku prvú pomoc a ostatné osoby policajti evakuovali, aby miesto uzavreli kvôli prípadným ďalším zraneniam.

Trnavskí policajti na mieste vykonali rozsiahlu obhliadku. Celý prípad si už prevzal trnavský vyšetrovateľ, ktorý vo veci začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Po objasnení všetkých okolností môže prísť aj k doplneniu alebo zmene právnej kvalifikácie tohto nešťastia.

Zdroj: FB Biely Kostol

Ako polícia ďalej informovala, presné príčiny výbuchu a okolnosti, či k udalosti prišlo kvôli neodbornej manipulácii s plynovým zariadením, alebo išlo o úmyselné konanie, sú naďalej predmetom policajného vyšetrovania.

Polícia taktiež naďalej preveruje aj rozsah zistených škôd napáchaných udalosťou, nakoľko boli pri výbuchu zasiahnuté aj okolité budovy, vozidlá a iný majetok. Presná výška škody zatiaľ vyčíslená nebola.

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Zdroje: mytrnava.sme.sk, FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku