24.02.2024, meniny má
22. februára 2023

Nevidomý Šintavčan Marián Tóth sa na Medzinárodných majstrovstvách ČR vo veslovaní na trenažéroch umiestnil na prvej priečke

Nevidomý Šintavčan Marián Tóth sa na Medzinárodných majstrovstvách ČR vo veslovaní na trenažéroch umiestnil na prvej priečke
Zdroje: FB Majo Male/veslo.cz
reklama

O Mariánovi Tóthovi zo Šintavy sme vám už priniesli niekoľko článkov, v ktorých sme vám predstavili jeho úspechy nielen na Slovensku, ale aj na medzinárodných stupienkoch víťazov.

Marián, ktorý je nevidomý, sa uplynulú sobotu zúčastnil na 4. kole Českého pohára v jazde na veslárskych trenažéroch, ktorý bol zároveň Majstrovstvami ČR 2023. V českom Jindřichovom Hradci vybojoval opäť výborné umiestnenie.

Marián v Čechách zabodoval

Vo štvrtom kole Českého pohára v jazde na veslárskych trenažéroch obsadil síce 2. miesto, no v celkovom hodnotení získal Marián výborné 1. miesto v kategórii zdravotne znevýhodnených športovcov. Z predchádzajúcich dvoch kôl Českého pohára si rovnako odniesol prvé miesta.

„Ďakujem Vám všetkým za podporu. Veľká vďaka patrí trénerovi Michalovi Lipovskému a kamarátovi Marekovi Tóthovi, ktorí ma na pretekoch sprevádzali!“ píše sa v príspevku na Mariánovom profile na sociálnej sieti.

reklama
Marián

Zdroj: veslo.cz

Úspechy zbiera aj vo svojich ďalších športových záľubách

Okrem veslovania sa venuje aj mnohým ďalším športom, ktoré mu v živote pomáhajú. Seredčania ho dokonca môžu poznať aj ako maséra.

Marián sa spolu s ďalšími členmi klubu ŠK NSŠ Male Šintava v minulom roku zúčastnil na medzinárodnom turnaji v kolkoch zrakovo znevýhodnených športovcov. Memoriál Jozefa Kolbaského sa konal 23. júla 2022 v Košiciach a zúčastnilo sa ho spolu 53 hráčov z Nemecka, Rumunska, Česka a Slovenska.

V tejto konkurencii obsadil Marián Tóth vo svojej kategórii B1 prvé miesto. Jeho kolega Róbert Sliva získal taktiež vo svojej kategórii B2 prvé miesto. Anna Strížová skončila v kategórii B3 s pomyselnou zemiakovou medailou na štvrtom mieste.

Mariánovi prajeme aj naďalej veľa úspechov v jeho obľúbených športoch.

Zdroj: veslo.cz

Zdroj: veslo.cz

Zdroj: veslo.cz

Zdroj: veslo.cz

Zdroj: veslo.cz

Zdroje: veslo.cz, FB Majo Male, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku