17.05.2021, meniny má
14. februára 2021

Nevidomý Šintavčan Marián Tóth získal druhé miesto na virtuálnych Majstrovstvách ČR v jazde na veslárskom trenažéri 2021

Nevidomý Šintavčan Marián Tóth získal druhé miesto na virtuálnych Majstrovstvách ČR v jazde na veslárskom trenažéri 2021
Zdroj: cas.sk/FB Jaroslav Kmeť
reklama

Strata zrakového vnímania ho nezastavila v jeho láske k športu, práve naopak. Nevidiaci Šintavčan Marián Tóth má za sebou ďalší obdivuhodný úspech. Vo virtuálnych halových majstrovstvách Českej republiky sa umiestnil na skvelom druhom mieste.

Virtuálne preteky z domu

Všestranný športovec Marián Tóth z Veslárskeho klubu Šintava nezaháľal ani počas koronakrízy. Pod vedením Michala Lipovského poctivo trénoval, čo sa mu nakoniec aj vyplatilo.

Na Majstrovstvách ČR v jazde na veslárskom trenažéri 2021, ktoré prebehli 13. februára 2021, skončil na fantastickom druhom mieste. Pre súčasnú situáciu sa súťaž, samozrejme, konala virtuálne. Závody boli uskutočnené pomocou trenažéru Concept2 s monitormi PM3, PM4 a PM5.

„Je to o tom, že človek si nesmie robiť z ničoho veľkú hlavu, potom by museli rozširovať dvere. Život nie je o tom, aby sme si ho strpčovali. Musíme myslieť pozitívne. Mali by sme brať veľa vecí s nadhľadom, s tým sa lepšie žije ako s depresiami,“ prezradil Tóth.

Mariánovi alebo skôr Marošovi, ako je medzi všetkými známy, gratulujeme k vynikajúcemu úspechu a veríme, že ich v budúcnosti pribudne ešte omnoho viac.

Veslovanie nie je jeho jedinou záľubou

Zrak sa Mariánovi začal zhoršovať už na základnej škole, no podľa jeho blízkych sa s hendikepom naučil žiť. Okrem veslovania sa venuje aj mnohým ďalším športom, ktoré mu v živote pomáhajú. Seredčania ho môžu poznať aj ako maséra.

Je tiež členom kolkárskeho klubu v Galante, kde hrá vo svojej kategórii prvú ligu. Okrem toho má za sebou aj viacero domácich a zahraničných súťaží v jazde na tandemovom bicykli. Svojho súčasného trénera Michala Lipovského spoznal práve pri tomto športe. V roku 2016 získal na Majstrovstvách sveta v Bostone tretie miesto.

„Keby boli všetci takí bojovníci ako on! Je vytrvalý, tvrdošijný, nevzdáva sa. Okrem toho povzbudzuje aj mladších členov VK. Som rád, že ho to baví a že mu môžem pomôcť. To, že mu pomáham, beriem ako samozrejmosť. Myslím, že každý by to tak vnímal,“ povedal pre SME Michal Lipovský.

Sme radi, že sa v našom okolí nachádza toľko obdivuhodných príbehov. Mariánov optimizmus a vytrvalosť môžu byť inšpiráciou pre každého z nás.

Zdroj: FB Veslársky klub Šintava

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Veslársky klub Šintava, mynitra.sme.sk, cas.sk
Zdieľať na Facebooku