24.06.2024, meniny má
15. júla 2020

Nevyšla vám tento rok dovolenka pri mori? Nezúfajte, toto je 5 najkrajších kúpalísk na západnom Slovensku

Nevyšla vám tento rok dovolenka pri mori? Nezúfajte, toto je 5 najkrajších kúpalísk na západnom Slovensku
Zdroje: FB Kúpele Zelená žaba/vadasthermal.sk
reklama

Väčšina Seredčanov bude tento rok pravdepodobne tráviť letnú dovolenku doma. Pochopiteľne, nám všetkých chýbajú pieskové pláže, prímorský vzduch a kúpanie. Preto sme pre vás pripravili výber najkrajších a najzaujímavejších kúpalísk, na ktorých sa budete cítiť ako na skutočnej letnej dovolenke. Všetky tieto kúpaliská sa nachádzajú na západnom Slovensku a v dostupnej vzdialenosti od Serede.

Podhájska – termálne kúpalisko

Termálne kúpalisko Podhájska Seredčanom asi nemusíme veľmi predstavovať. Ide o jedno z najzaujímavejších kúpalísk najbližšie k nášmu mestu. V areáli nájdete 9 bazénov s termálnou i úžitkovou vodou, vodné atrakcie a tiež široké možnosti wellnessu. Okrem toho sa tu nachádza občerstvenie, vodný bar či botanická záhrada. Termálna voda má slanú chuť, zemitú farbu a približne 30°C. Ide o liečivý prameň, ktorý vyviera z hĺbky 1 900 m s teplotou 83 °C.

zdroj: FB Termálne kúpalisko & wellness Podhájska – oficiálna stránka

zdroj: FB Termálne kúpalisko & wellness Podhájska – oficiálna stránka

reklama

Štúrovo – Vadaš Thermal

Jedným z najväčších kúpalísk na Slovensku je rekreačný areál Vadaš Thermal v Štúrove. V areáli nájdete 12 rôznych bazénov, medzi ktoré patria napríklad plavecký, termálny, zážitkový, bazén s umelým vlnobitím a dokonca aj nudistický bazén. Priamo v areáli sa samozrejme nachádza aj občerstvenie, no predovšetkým sa tu dá aj ubytovať. Okrem toho k areálu patria aj mnohé zaujímavé atrakcie, ako napríklad toboganový park, plážový volejbal a futbal, lanový park, motokárová dráha, rybolov a mnohé ďalšie.

zdroj: vadasthermal.sk

zdroj: vadasthermal.sk

Nitra – kúpalisko na Sihoti

Kúpalisko na Sihoti sa nachádza v centre mesta Nitra, priamo uprostred mestského parku. Pri kúpaní tak máte výhľad na Nitrianský hrad, pod ktorým sa kúpalisko nachádza. Nájdete tu 6 bazénov, vrátane plaveckého, rekreačného i detského. Najväčšou zaujímavosťou je však 83 metrov dlhý tobogán. Okrem toho si v areáli môžete zahrať futbal, volejbal či tenis a samozrejmosťou je aj rôzne občerstvenie.

zdroj: nitraden.sk

zdroj: kamnavylet.sk

Partizánske – kúpalisko Dúha

Letné kúpalisko Dúha sa nachádza blízko lesa, ktorý prostrediu dodáva peknú a prírodnú atmosféru. Nachádza sa tu niekoľko bazénov, ako napríklad veľký plavecký bazén či relaxačný bazén. Okrem toho v areáli nájdete tobogány, šmýkačky a ihrisko na plážový volejbal. Okrem toho sa kúpalisko Dúha v roku 2004 stalo najlepším regionálnym kúpaliskom na Slovensku a v roku 2008 získalo 1. miesto v sieti kúpalísk.

zdroj: FB Kúpalisko DÚHA

zdroj: FB Kúpalisko DÚHA

Trenčianske Teplice – kúpele Zelená žaba

Termálne kúpalisko Zelená žaba má 33-metrový plavecký bazén, sauny, výrivky a tiež rôzne športové ihriská a bowlingové dráhy. Ide o najvyššie položené kúpalisko v strednej Európe a skutočnou kuriozitou je, že bazén bol čiastočne vytesaný do skaly Teplickej vrchoviny. Toto kúpalisko má naozaj bohatú históriu, pretože vzniklo už v roku 1937. Pôvodné kúpalisko bolo vybudované podľa návrhu architekta Bohuslava Fuchsa, avšak v roku 2014 prešlo rozsiahlou rekonštrukciou.

zdroj: FB Kúpele Zelená žaba

zdroj: FB Kúpele Zelená žaba

Máte skúsenosti s týmito kúpaliskami alebo sa na niektoré chystáte? Budeme radi, ak nám napíšete vaše hodnotenie týchto kúpalísk. Dúfame, že sme vás týmto výberom inšpirovali a niektoré z týchto miest si vyberiete na najbližší rodinný výlet.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: noizz.aktuality.sk, vadasthermal.sk, partizanske.sk, tkpodhajska.sk, kupelezelenazaba.sk, kamnavylet.sk
Zdieľať na Facebooku